Samsung Exynos 2200

Fámy, spekulace a lži! Samsung s procesory Exynos nekončí, právě naopak

  • Nedávno šel údajně do výroby nový Exynos
  • Ten má být postaven na 3nm litografii
  • Samsung se ohradil vůči fámám o konci procesorů

Samsung údajně pokračuje v závodě miniaturizace na poli polovodičů. SamMobile nedávno informoval, že jihokorejská značka udělala velký progres v rámci in-house inženýringu a už čile vyrábí nový high-endový procesor.

Procesor pro Galaxy S23

Ten by měl být vůbec první v branži postavený na 3nm GAA litografii, a Samsung tak ukáže dlouhatánský nos konkurenčnímu TSMC, jež s něčím podobným počítá až ve druhé půli příštího roku. Čipset je slovy výrobce fyzicky o více jak třetinu menší, o 30 % výkonnější a až o 50 % úspornější.

Za nové řešení však podnik utratil pořádně velký balík. Objem letošních investic se dokonce přiblížil k hranici 360 miliard amerických dolarů (!).A také se šušká, že má v hledáčku i americký Apple.

Samsung Galaxy S23
Ilustrační / Zdroj: FONETECH.CZ

Je to Exynos 2300?

Management má prý na stole úvahu stát se dvorním dodavatelem procesoru Apple M2. Experti však avizují, že tento krok není na pořadu dne a počítá se TSMC.

„Je pravdou, že v současnosti významně reorganizujeme náš obchodní model z pohledu dalšího směřování výroby vlastních procesorů. Avšak v rovině posílení naší konkurenceschopnosti ve střednědobém a dlouhém horizontu. Takže čipsety Exynos jsou stále na pořadu dne.“ 

— Kang Moon-soo, viceprezident společnosti Samsung, FoneArena

Takže závěr je následující: nic, ale vůbec nic nenasvědčuje tomu, že by Samsung vzdal myšlenku vyrábět vlastní procesory, minimálně pro své vlajkové telefony. Je více než pravděpodobné, že nový 3nm čipset je Exynos 2300, který je určen pro prémiovou řadu Galaxy S23.

Zdroj náhledové fotografie: Samsung, tisková zpráva (ilustrační)

Total
0
Shares