Astronaut

Falešný ruský kosmonaut vylákal z ženy miliony. Tvrdil, že potřebuje peníze pro návrat na Zemi

  • Je to příběh, který snad ani nejde vymyslet, ale opravdu se stal
  • Muž se vydával za ruského kosmonauta, který je na ISS a nemůže domů

Příběh z Japonska dokazuje, že láska je mocná čarodějka. Jedna důvěřivá žena na internetu naletěla podvodníkovi, který se vydával za ruského kosmonauta, který potřebuje peníze na cestu z vesmírné stanice ISS, uvedl server Vice. 


Nepřehlédněte: Netflix už není streamovací jednička. Uživatele naštval zátahem na sdílení účtů i tarifem s reklamou


S nárůstem používání internetu se výrazně zvýšil i počet online podvodů. Podle zpráv japonských médií se 65letá nejmenovaná žena nejprve spojila s podvodníkem na Instagramu, který na tuto sociální síť nahrál několik fotografií z vesmíru, což ji okamžitě zaujalo. Údajný kosmonaut tvrdil, že pracuje na ISS, a stěžoval si, že má omezený přístup k mobilním službám.

Účet za lásku: 4,4 milionu jenů

Konverzace se poté přesunula do japonské aplikace pro zasílání zpráv LINE (něco jako západní WhatsApp), kde se podvodník několikrát vyznal ze své lásky k ženě a z toho, že s ní chce v Japonsku začít nový život. Byl tu jen jeden problém: Nejprve se musel vrátit na Zemi a k tomu, jak asi sami tušíte, potřeboval peníze.

Ženu zahrnul bizarními požadavky jako například tím, že potřebuje zaplatit poplatky za přistání ruského modulu v Japonsku a finance požadoval i na další nesmysly. Žena mu přesto během jediného měsíce v pěti splátkách poslala na účet 4,4 milionu jenů. Když však astronaut požadoval další a další peníze, vše raději oznámila místní policii, která začala případ vyšetřovat.

Astronaut, kosmonaut
Zdroj: Wikiimages / Pixabay

Nebyl to první ruský kosmonaut

Zajímavé je, že se nejedná o ojedinělý případ, kdy podvodník využil něčí fascinace kosmonauty. Jedna čtyřicetiletá Japonka byla sledována instagramovým účtem, jehož majitel se také vydával za ruského kosmonauta na ISS, uvádí list Asahi. Když však na ženu začal naléhat, konverzaci raději ukončila.

Zdroj náhledové fotografie: Bradley Dunn / Unslplash, zdroj: Vice

Total
0
Shares