Výměnný program Apple

Falešné iPhony v hodnotě 17 milionů. Policisté v Severním Irsku chytli „velkou rybu“

  • Policie v Severním Irsku zabavila velké množství padělané elektroniky
  • Nechyběly falešné iPhony a další Apple produkty v hodnotě 17 milionů

Pašeráci elektroniky řádí všude, dokonce i v Evropě. Část masivní pašerácké sítě se nedávno podařilo rozkrýt severoirským policistům, kteří v hlavním městě Belfastu a v přilehlém Portdown zabavili falešnou či jinak padělanou elektroniku značky Apple v hodnotě 600 tisíc liber, v přepočtu asi 17,5 milionu korun.


Nepřehlédněte: Temu v Česku přitahuje podvodníky. Lidi lákají na falešné odměny a slevy, varují experti


Padělané iPhony v Severním Irsku

Na konci března informovala britská stanice BBC ohledně dvou razií v Belfastu a Portdownu v Severním Irsku, části Spojeného království, která se rozkládá v severní části ostrova Irsko.

Tamní policie během těchto útoků na překupníky zabavila na 20 tisíc kusů padělané elektroniky, z převážné části šlo o telefony iPhone, sluchátka AirPods, ale také o kopie produktů jiných značek.

Zdroj informuje také o zabavení hotovosti, přestože není jasné, kolik jí u sebe překupníci měli. Policejní mluvčí přiznal, že naleziště falešné elektroniky mohou být součástí široké sítě podvodníků.

Měly se prodávat v Evropě

„Výrobky dohromady představují odhadovanou ztrátu pro značku Apple a další značky na trhu ve výši 600 tisíc liber,“ uvedl detektiv Mason. V přepočtu hodnota zabavených produktů činí víc jak 17,5 milionu korun.

Zástupci severoirského policejního sboru také potvrdili, že se jednalo o naplánované razie. Podobné učinili bezpečnostní složky v prosinci loňského roku.

Ve všech případech byly zabaveny falzifikáty nelegálně dopravené z Číny, které měly následně sloužit k prodeji na různých trzích v Evropě.

Zdroj náhledové fotografie: se souhlasem Apple, zdroj: BBC

Total
0
Shares