WhatsApp

Facebook Messenger dostal zásadní funkci. Týká se hlasových zpráv, které už nebudou omezovat

  • Messenger dostává novou zásadní aktualizaci
  • Ta prodlužuje dobu trvání hlasových zpráv až na 30 minut
  • Novinkou je také rozdělení plateb přímo v chatu

Společnost Meta (donedávna Facebook) nadále vylepšuje svou oblíbenou chatovací aplikaci Messenger. Nová aktualizace závádí hned několik důležitých novinek. Prodlužuje např. dobu trvání hlasových vzkazu z aktuální 1 minuty až na 30 minut. Dostupná je také funkce pro rodělení plateb přímo v konverzaci. Upozornil na to portál RMUpdate.


Nepřehlédněte: Drastická změna ve WhatsApp: toto z populární aplikace navždy zmizí


Populární „kecálek“ od Facebooku za poslední rok dva doznal několika důležitých změn; ať už jde o vylepšený tmavý režim, tu a tam jednodušší ovládání, nebo o koncové šifrování pro skupinové chaty a hovory. Vylepšení je celá řada a další stále příbývají.

Messenger přináší delší hlasové zprávy

Messenger podporuje odesílání hlasových zpráv už mnoho let, ale časový limit vzkazu je pouze 60 sekund. To často vede k tomu, že se nahrávání zprávy po uplynutí jedné minuty přeruší, vy si toho nevšimnete a dál hovoříte a hovoříte… No nic. Určitě to znáte.

Nově Messenger maximální délku hlasové zprávy prodlužuje z 60 sekund na 30 minut a přidává k tomu i nový vizuální náhled hlasovek, kdy během diktování můžete vzkaz zastavit a snadno v něm opět pokračovat.

Messenger přináší delší hlasové zprávy
Messenger přináší delší hlasové zprávy. Zdroj: Meta

Rozdělené platby

Už dříve v rámci aplikace došlo k implementaci tzv. „Vanish Mode“ (Mizející režim). Ten umožňuje vést šifrovanou konverzaci typu end-to-end v chatu, který zmizí, jakmile vlákno opustíte. Nyní je funkce dostupná pro každého uživatele Messengeru.

Poslední novinkou je rozdělení plateb přímo v chatu. Funkce je zatím k dispozici pouze v USA, a to na telefonech s iOS i Androidem. V podstatě se jedná o to, že uživatelé mohou požádat aplikaci o rozdělení celkové částky mezi členy příslušného chatu a Messenger jim vyjde vstříc.

Messenger přináší možnost rozdělených plateb přímo v chatu.
Messenger přináší možnost rozdělených plateb přímo v chatu. Zdroj: Meta

Zdroj náhledové fotografie: Sara Kurfeß / Unsplash

Total
0
Shares