Facebook

Facebook má vaše telefonní číslo, i když jste mu ho nikdy nedali. Tady je návod, jak ho z databáze smažete

  • Ověřte, zda Facebook nemá i vaše telefonní číslo
  • Přinášíme návod, jak vše snadno a rychle zkontrolovat

Mateřská společnost Facebooku Meta před několika měsíci v tichosti zavedla novou funkci, která lidem umožňuje zkontrolovat, zda má přístup k jejich kontaktním údajům, jako je telefonní číslo nebo e-mailová adresa.


Nepřehlédněte: Sonar poblíž vraku Titanicu zaznamenal záhadný objekt. Vědci se k němu potopili a zjistili, že překypuje životem


Facebook má možná vaše údaje

Na nástroj, který je dobře skrytý v Nastavení a prakticky tak dostupný jen přes přímý odkaz v sekci nápovědy Facebooku pro neuživatele, upozornil server Insider jeden z jeho čtenářů.

Text odkazu nijak nenaznačuje, že vás přesměruje na nový důležitý nástroj pro ochranu soukromí. Věta s vloženým hyperlinkem zní maximálně obyčejně: „Pokud máte otázku ohledně práv, která můžete mít, klikněte sem.“

Na speciální stránce společnost Meta vysvětluje, že i když jste možná nikdy nepoužívali žádnou z jejích aplikací, existuje velká šance, že má vaše kontaktní údaje ve své databázi.

Facebook podvod
Zdroj: geralt / Pixabay

Firma už několik let žádá uživatele, kteří se registrují do Facebooku, Instagramu, WhatsAppu nebo Messengeru, aby s ní sdíleli své telefonní kontakty, a to s deklarovaným cílem pomoci najít jim přátele.

Vedlejším efektem je, že Meta, jejíž kombinované služby se mohou pochlubit téměř třemi miliardami aktivních uživatelů denně, nashromáždila šílené množství osobních údajů lidí, kteří se sociálními sítěmi nechtějí mít nic společného.

Ověřte, zda dostali i vás

Nástroj je naštěstí maximálně jednoduchý, takže nepotřebujete doktorát z jaderného inženýrství, abyste pochopili, co po vás chce a o smazání dat ze serverů Facebooku požádali. Jak na to?

Klikněte na tento odkaz, který vás přesměruje na stránku, kde se vás Facebook zeptá, zda chcete prověřit telefonní číslo, číslo pevné linky nebo e-mailovou adresu, kterou mohl firmě poskytnout některý z vašich přátel. Pokud na vaše údaje narazíte, stačí už jen požádat o vymazání. Je to maximálně jednoduché.

Zdroj náhledové fotografie: Geralt / Pixabay, zdroj: Insider

Total
0
Shares