Facebook

Facebook krvácí. Sociální síť přišla o uživatele i pořádný balík

  • Facebook je králem sociálních sítí
  • Nově zaznamenal pokles uživatelů
  • Dobře nevede ani na burze

Facebook, největší sociální síť planety, neprožívá zrovinka nejlepší období své existence. Na vině tomu nejsou ani tak tu a tam se objevivší kontroverzní kauzy zejména v souvislosti s úniky dat jako fakt, že se multimiliardovému molochu momentálně příliš nedaří.

Uživatelé vs. Facebook

I když v kontextu jeho dlouholeté historie je to přinejmenším relativní. Jak nově informuje Android Headlines, americký gigant zaznamenal ztrátu přibližně 1 milionu uživatelů. Na první pohled se to zdá být hodně, na ten druhý je to spíš jen „jako když plivne“.

Jestliže měl ke konci loňského roku 1,93 miliardy klientů a nyní je to 1,929 miliardy, ten rozdíl je téměř zanedbatelný. Analytici však poukazují na to, že podobný pokles, byť ve výrazně menším měřítku, byl zaznamenán i na sesterských službách WhatsApp a Instagram.


Nepřehlédněte: Xiaomi potěší Čechy. Víme, jaké telefony za pár týdnů dostanou nadstavbu MIUI 13


Facebook
ilustrační (Zdroj: Timothy Hales Bennett, Unsplash)

Propad na burze bolí

Přesto může jít (nutně nemusí) o příslib budoucích trendů, které si Facebook prozatím nepřipouští. Obecně totiž u korporátů platí, že aby se něco změnilo, musí okolnosti zasáhnout to nejpalčivější místo – peníze.

Nicméně, i v tomto ohledu nemá Američan na růžích ustláno. Aktuálně totiž neplní plán. Podnik zaznamenal celkový pokles příjmů z reklam (jen pro představu: vloni jen na nich vydělal 10 miliard dolarů), což se projevilo i 20% propadem akcií na burze. Lusknutím prstu tak přišel o 200 miliard.

Zdroj náhledové fotografie: Solen Feyissa / Unsplash

Total
0
Shares
2 komentářů
  1. No a co? Ať se Zuckerberg, či kdo to vlastně kormidluje, chytí za rypáček a přestane špiclovat a cenzurovat.

    1. Přesně mám blok na 6 dnů a dalších 29 na něco ani nevím na co za ŠMOULU co jsem napsala pánovi prý šikana.

Comments are closed.