Cestovatel

Existují cestovatelé v čase? 87 let staré video z českého seriálu Hledání ztraceného času lidi naprosto zmátlo

  • Desítky let staré české video boří internet
  • Ukazuje neznámou ženu s telefonem u ucha

Milovníci kinematografie se domnívají, že našli definitivní důkaz, že cestování v čase je možné, když na videu z roku 1937 objevili iPhone. Záběry z českého dokumentárního seriálu Hledání ztraceného času jsou tak přesvědčivé, že zmátly i zatvrzelé skeptiky.


Nepřehlédněte: WhatsApp už zase kopíruje, ale lidem to vadit nebude. Přináší sdílení souborů jedním tlačítkem


Video z českého seriálu  je samý otazník

Existují cestovatelé v čase? To skutečně netušíme. Ale šance, že jsou mezi námi se rovná asi tomu, že sněhová koule přežije v pekle. V epizodě Výlety pána duchovního z českého dokumentárního seriálu Hledání ztraceného času však lidé objevili něco, co jim nedá spát. Video z roku 1937 zachycuje tajemnou ženu, která jde s přáteli po ulici a v ruce drží něco povědomého. Podle zastánců konspiračních teorií se jedná o cestovatelku v čase, která telefonuje z iPhonu.

Ačkoli není vysloveně vyloučeno, že dotyčná žena do roku 1937 skutečně necestovala v čase z nějakého vzdáleného bodu v budoucnosti, pak se mezi poutnicemi nudila a proto začala kontrolovat notifikace na svém telefonu, vysvětlení celé záhady je samozřejmě mnohem prozaičtější.

Když se na video podíváte, jedna žena vyčnívá z davu skutečně nejen tím, jak je oblečená, ale také tím, co drží v ruce. Zrnité video ukazuje skupinu lidí, kteří sestupují po schodech něčeho, co vypadá jako kostel.

Existují cestovatelé v čase?

Zatímco většina poutnic je oblečena do selských šatů a vlasy jim zakrývají šátky, tmavovlasá žena v modernějším oblečení, s odhalenými předloktími a malým kloboučkem na hlavě, drží u ucha neznámý předmět podobný dnešním smartphonům. Pravda je taková, že se jen neškodně drbe za uchem, než že by telefonovala z iPhonu.

Podobnou senzaci, jako scéna z českého seriálu, vyvolal film Charlieho Chaplina Cirkus z roku 1928, kde v jednom ze záběrů prochází dáma s neznámým bezdrátovým předmětem, do kterého mluví. A stranou zájmu uživatelů internetu nezůstal ani obraz z roku 1670. Malba nizozemského malíře Pietera de Hoocha zobrazuje muže, jak v ruce drží povědomý předmět, a je tak přesvědčivá, že zmátla dokonce i šéfa společnosti Apple Tima Cooka.

Pieter de Hooch
Zdroj: Wikimedia Commons / volné dílo

Zdroj náhledové fotografie: se souhlasem ČT, zdroj: ČT Archiv

Total
0
Shares