Cestovatel v čase, budoucnost

Existuje stroj času? 5 věcí, které dokazují, že jsou mezi námi cestovatelé v čase

  • Cestování v čase je stále považováno za nemožné
  • Existují ovšem tvrzení, že k němu přesto dochází
  • Tyto hlasy se opírají o různé historické záběry

Mnozí lidé věří, že je možné cestovat v čase. A dokonce mají několik možných důkazů. Minimálně pár historických obrazů, fotografií či videí svědčí podle nich o tom, že některé moderní vynálezy nejspíš nejsou tolik moderní, jak si myslíme. Nebo jak si rozumně vysvětlit tenisky značky Nike na obraze ze 17. století?


Nepřehlédněte: Zemi zasáhl nevysvětlitelný signál z kosmu. Jeho energii by Slunce vytvářelo 30 let


Cestování časem je v poslední době oblíbeným tématem jak pro milovníky konspiračních teorií, tak i pro konzervativnější část společnosti. Mnozí lidé skutečně věří, že stroj času existuje, že se nejedná o pouhý výmysl. Tyto hlasy se opírají o různé záběry, na nichž jsou zachyceni lidé, které působí velmi zvláštně.

Detail na chlapcově botě vás přesvědčí o existenci stroje času

Představte si chlapce, který má na nohou boty značky Nike. Řeknete si, že na tom není nic zvláštního, ale na obraze namalovaném v 17. století něco takového působí mimořádně zvláštně.

Obraz se jmenuje „Portrét Fredericka Sluyskena“ a namaloval ho nizozemský umělec Ferdinand Bol. Dílo, které vzbudilo pozornost lidí po celém světě, je vystaveno v Národní galerii v Londýně. Portrét vyobrazuje malého chlapce oblečeného do tmavého kabátku s pláštěm a bílé volánkové košile s nařasenými rukávy.

Mnohem zajímavější jsou však klukovi boty, které připomínají pár moderních tenisek Nike s nezaměnitelnou fajfkou. Ačkoli byla tato populární americká značka založena teprve v roce 1964, obraz tvrdí opak.

Portrait of a Boy, Ferdinand Bol
Zdroj: National Gallery / Wikimedia Commons (volné dílo)

Lidé našli notebook na tisíce let staré soše

Internetem koluje také bláznivá teorie týkající se starověkého Řecka. Tvrdí, že dávné věštkyně využívaly ke svým předpovědím moderní notebooky. Má to dokazovat dva tisíce let starý náhrobek, na kterém je vyobrazen přenosný počítač. Jedná se snad o další důkaz toho, že již dříve byla naše budoucnost předpovězena?

Náhrobek vyobrazuje ženu se svým sluhou. To, co způsobilo poprask, je předmět, který muž ženě ukazuje. Podle diskutérů na internetu jde o notebook, který má ze strany dokonce dva USB porty. Podle archeoložky Kristiny Killgroveové jde ve skutečnosti o šperkovnici.

Příznivci teorie o laptopu, a že jich je hodně, si však stále myslí, že záhadný předmět je MacBook – přenosný počítač od Applu. Opravdu se na náhrobku nachází notebook nebo jde o obyčejnou dřevěnou krabičku? Co myslíte?

Záhada s mobilem

Podobný rozruch vzbudil i obraz rakouského malíře Umberta Romana z roku 1933. V díle jménem Mr. Pynchon and the Settling of Springfield si lze všimnout muže, který v ruce svírá něco, co vypadá jako iPhone. Podle odborníků se ovšem ve skutečnosti jedná spíš o důležitý dopis, než o jablečný telefon z Cupertina. Ale kdo ví…

Telefonovala do budoucnosti?

Známé je také video z roku 1938. Na první pohled na něm není nic neobvyklého, lidé chodí po ulici. Když se však na klip více zaměříte, všimnete si ženy v bílých šatech, která jde s přáteli a v ruce něco drží. Podle záhadologů se jedná o cestovatelku v čase, která telefonuje.

Zda mladá žena skutečně volá přátelům do budoucnosti, nebo se jen škrábe na tváři, není známo, ale jeden uživatel tvrdí, že je to jeho prababička. „Ta paní, kterou vidíte, je moje prababička Gertruda Jonesová. Bylo jí 17 let. Ptal jsem se jí na toto video a ona si vše pamatuje zcela jasně.“

„Říkala, že Dupont (majitel závodu, pozn. red.) měl v továrně oddělení telefonní komunikace. Experimentovali s bezdrátovými telefony. Gertruda a pět dalších žen dostaly tyto bezdrátové smartphony na týden na vyzkoušení,“ tvrdí sebejistě a dodává: „Gertruda mluví s jedním z vědců, který drží v ruce další bezdrátový telefon a který je napravo od ní, když prochází kolem.“

České video z roku 1937 boří internet

Na závěr jsme si nechali zajímavý záběr z českého dokumentárního seriálu Hledání ztraceného času. V epizodě nazvané Výlety pána duchovního, která je věnována Vratislavu Tichému, správci zámku v Žinkovech, si lze všimnout jedné zvláštnosti. Mezi poutníky prochází žena, která drží nějaký předmět u ucha a mluví u toho. Vše nasvědčuje tomu, že jde o mobilní telefon.

Opravdu telefonovala s moderním dotykovým telefonem značky Apple, nebo se jen neškodně drbala za uchem? Těžko říct! Jisté je, že první jablečný mobil se v prodeji objevil až v roce 2007, tedy o 86 let později.

Zdroj náhledové fotografie: TheDigitalArtist / Pixabay, zdroj: vlastní, DailyMail, USA Today, Forbes, Daily Star, Daily Star

Total
0
Shares