NFT pro Ukrajinu

Nádherné gesto! Výtěžky z prodejů herní pecky Fortnite míří na Ukrajinu

  • Válka na Ukrajině stále probíhá
  • Pomoc přislíbilo i herní studio Epic
  • Pošle tržby z nové sezóny Fortnite

Stále probíhající válka na Ukrajině vyvolala obrovskou vlnu solidarity i napříč celým technologickým spektrem. A sluší se říct, že jde o bezprecedentní krok v novodobé historii takřka nebývalý. Nechme stranou všechny restrikce a stahování z ruského trhu (Apple, Intel, Google, Facebook plus celá plejáda největších světových značek), počítá se totiž hlavně faktická výpomoc.

Fortnite za Ukrajinu

Jak už možná víte, startuje zbrusu nová sezóna jedné z nejpopulárnějších games planety. Ano, mám na mysli Fortnite, za kterým stojí herní studio Epic. To v loňském roce plnilo všemožné mediální plátky zejména díky dlouhodobému sporu, který vede s kalifornskou značkou Apple.


Nepřehlédněte: Netflix přitvrdí i v Česku. Došlápne si na sdílení účtů


Nicméně, aktuální info je úplně jiné povahy. Epic se nechává na Twitteru slyšet, že veškeré výtěžky z prodejů Fortnite Chapter 3 Season 2 mezi 20. březnem a 3. dubnem poputují na pomoc válkou zmítané Ukrajiny.

Můžete namítnou, že už s ohledem na skutečnost, jaké obecně generuje zisky, jde pouze o laciné gesto, ale opak je pravdou. Každá koruna nebo chcete-li dolar se totiž počítá, a taková dvojnásob.

Zdroj náhledové fotografie: Zdroj: Max Kukurudziak, Unsplash (ilustrační)

Total
0
Shares