P30 Pro

EMUI 10.1 pro Huawei P30 a P30 Pro dorazilo do Česka. Už jste aktualizovali?

  • EMUI 10.1 přináší spoustu vylepšení
  • Aktualizace má velikost 4,51 gigabajtu
  • Dostupná je pro Huawei P30 a P30 Pro

Dlouho očekávaná aktualizace pro chytré telefony Huawei P30 a P30 Pro se v uplynulých hodinách dostala i do České republiky. Vyplývá to z příspěvku ve facebookové skupině Huawei P30 / P40 Series Users, kam napsal uživatel Michal Pimer, který uvedl, že jeho „pé třicítka“ právě aktualizuje na očekávané EMUI 10.1. A aby své tvrzení doložil, připojil k němu i několik screenshotů.

Zatím není pro všechny

Na update netrpělivě čekáme i my v redakci, bohužel stále neúspěšně. Aktualizace doposud nedorazila na P30 a ani na lépe vybavený P30 Pro. Snad se to brzy změní.

EMUI 10.1 | foto: Michal Pimer Facebook

Změn k lepšímu je spousta

Nový firmware má číselné označení 10.1.0.123 a přináší některé zajímavé funkce, které uživatelůlm zpříjemní používání jejich telefonů. Těšit se například můžete na vylepšené styly hodin pro AOD (Always-On Display), nové animace při zadávání otisku prstu, čili při odemykání telefonu, je tu i funkce Více oken, která umožňuje snadno kombinovat více úloh v režimu rozdělené obrazovky a odesílat zprávy pomocí plovoucího okna při sledování videa nebo hraní her, aktuální bezpečnostní záplaty operačního systému Android z 1. května nebo funkce Huawei Today. Novinek je prostě celá řada a aktualizovat smartphony P30/P30 Pro na EMUI 10.1 rozhodně dává smysl.

Vyvolat aktualizaci můžete standardně přes Nastavení => Systém a aktualizace => Aktualizace softwaru, nebo můžet zkusit štěstí v aplikaci Podpora.

Už jste na novou verzi aktualizovali? Dejte nám vědět v komantářích!

Total
2
Shares
1 komentář
  1. Ještě ne, ale čekám na to jak na smilovani. Hlavně na barevný AOD. Mám P30.

Comments are closed.