Domů Novinky EMUI 10.1 pro Huawei P30 a P30 Pro dorazilo do Česka. Už...

EMUI 10.1 pro Huawei P30 a P30 Pro dorazilo do Česka. Už jste aktualizovali?

  • EMUI 10.1 přináší spoustu vylepšení
  • Aktualizace má velikost 4,51 gigabajtu
  • Dostupná je pro Huawei P30 a P30 Pro

Dlouho očekávaná aktualizace pro chytré telefony Huawei P30 a P30 Pro se v uplynulých hodinách dostala i do České republiky. Vyplývá to z příspěvku ve facebookové skupině Huawei P30 / P40 Series Users, kam napsal uživatel Michal Pimer, který uvedl, že jeho „pé třicítka“ právě aktualizuje na očekávané EMUI 10.1. A aby své tvrzení doložil, připojil k němu i několik screenshotů.

Zatím není pro všechny

Na update netrpělivě čekáme i my v redakci, bohužel stále neúspěšně. Aktualizace doposud nedorazila na P30 a ani na lépe vybavený P30 Pro. Snad se to brzy změní.

EMUI 10.1 | foto: Michal Pimer Facebook

Změn k lepšímu je spousta

Nový firmware má číselné označení 10.1.0.123 a přináší některé zajímavé funkce, které uživatelůlm zpříjemní používání jejich telefonů. Těšit se například můžete na vylepšené styly hodin pro AOD (Always-On Display), nové animace při zadávání otisku prstu, čili při odemykání telefonu, je tu i funkce Více oken, která umožňuje snadno kombinovat více úloh v režimu rozdělené obrazovky a odesílat zprávy pomocí plovoucího okna při sledování videa nebo hraní her, aktuální bezpečnostní záplaty operačního systému Android z 1. května nebo funkce Huawei Today. Novinek je prostě celá řada a aktualizovat smartphony P30/P30 Pro na EMUI 10.1 rozhodně dává smysl.

Vyvolat aktualizaci můžete standardně přes Nastavení => Systém a aktualizace => Aktualizace softwaru, nebo můžet zkusit štěstí v aplikaci Podpora.

Už jste na novou verzi aktualizovali? Dejte nám vědět v komantářích!

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

1 komentář

  1. Ještě ne, ale čekám na to jak na smilovani. Hlavně na barevný AOD. Mám P30.

Comments are closed.

Nejčtenější články

NEJNOVĚJŠÍ KOMENTÁŘE

Na sociálních sítích

1,611FanoušciTo se mi líbí
9NásledovníciNásledovat
216NásledovníciNásledovat
47,300OdběrateléOdebírat