Elon Musk

Elon Musk: Zavírání jaderných elektráren je šílenost a špatné pro životní prostředí

  • Šéf Tesly Musk má jasno: Svět potřebuje jadernou energii
  • Zavírání elektráren podle něj nedává smysl

Slova amerického miliardáře a šéfa společností SpaceX a Tesla Elona Muska nelze brát na lehkou váhu. Stačí aby napsal něco na Twitter a ceny akcií světoznámých firem letí nahoru nebo dolů, záleží na tom, jak se vyspí. Teď se génius současné doby nechal slyšet, že odstavení jaderných elektráren je šílené z hlediska národní bezpečnosti a nelidské.


Nepřehlédněte: Společně k lepším zítřkům? USA a Čína uzavřely velmi zásadní pakt


Musk tepe do ekologů

„Státy by měly zvýšit výrobu jaderné energie! Z hlediska národní bezpečnosti je to šílené a špatné pro životní prostředí je zavírat,“ napsal Musk na svém twitterovém účtu, kde ho sleduje bezmála 105 milionů lidí z celého světa.

Na jeho slova reagoval Scott Morefield, který mu odpověděl: „Jaderná energie je čistá, účinná a mohla by zcela nahradit fosilní paliva, kdyby se jí začalo využívat. Není tomu tak, protože takzvaní ekologové nejsou pro čistou energii, ale proti lidem.“ Na to už Musk reagoval jen krátce: „Některé lidé jsou skutečně smutně nelidští.“

S jadernou energií nemá problém

Musk k podpoře jaderné energie vyzval už na jaře. V březnovém rozhovoru pro deník Bussines Insider uvedl: Chci, aby to bylo naprosto jasné. Nejen, že by se neměly odstavovat jaderné elektrárny, ale jaderné elektrárny, které byly uzavřeny, by se měly znovu otevřít. Jedná se o nejrychlejší způsob výroby energie. Je šílené zavírat jaderné elektrárny právě teď.“ „Pokud nehrozí nějaká rozsáhlá přírodní katastrofa, jako třeba ve Fukušimě, pak jaderné elektrárny opravdu nepředstavují ohrožení,“ dodal.

Elon Musk je v technologickém světě popkulturní ikonou. Šéfuje nejen automobilce Tesla, ale i vesmírné společnosti SpaceX a jeho start-up Neuralink dokonce vyvíjí mozkové implantáty. I díky tomu Američan patří k nesledovanějším osobám, které zásadním způsobem utváří budoucnost lidstva ve 21. století.

Zdroj náhledové fotografie: Tumisu / Pixabay, zdroj: Twitter, GizChina, Insider

Total
0
Shares