Musk koupil Twitter

Elon Musk Twitter nekoupí. Odmítl zaplatit 44 miliard dolarů a míří k soudu

  • Vypadá to, že Twitter zůstane beze změny 
  • Elon Musk oznámil, že o obchod už nemá zájem
  • Možná je to tak lepší

Americký miliardář Elon Musk si rozmyslel nákup sociální sítě Twitter. Její zástupci již oznámili, že s majitelem společností Tesla a SpaceX budou bojovat u soudu za naplnění smlouvy o jejím převzetí.


Nepřehlédněte: Konec zubních kartáčku? Roj nanorobotů dokáže čistit, oplachovat a nahradit dentální nit


Elon Musk odstoupil od koupě

Twitter v poslední době prochází velmi turbulentním obdobím. Existují totiž vážné pochybnosti o počtu falešných účtů a teď bohužel došlo k tomu, co viselo ve vzduchu několik posledních týdnů: Musk z miliardové akvizice vycouval. V uplynulých hodinách o tom informoval americkou Komisi pro cenné papíry a burzy (SEC).

Elon Musk koncem dubna oznámil, že chce Twitter koupit a za sociální síť nabídl 44 miliard dolarů (zhruba bilion korun). Později ale hrozil zrušením smlouvy o převzetí a firmu vinil z toho, že mu odmítá poskytnout věrohodné údaje ohledně falešných účtů.

V jednom ze svých příspěvků uvedl, že po vedení společnosti požaduje přesnější údaje v souvislosti s falešnými a spamovými účty. Zatímco původní odhad na základě interní analýzy avizoval, že jejich podíl může být přibližně 5 %, po přezkumu se zjistilo, že jich je reálně mnohem víc.

Twitter se chce bránit

Musk chtěl tvrdá data a tak pohrozil, že pokud Twitter přesná čísla nezveřejní, o koupi ztratí zájem. Svou výhrůžku naplnil v uplynulých hodinách. Odstoupení od nákupu ale nebude zadarmo: Twitter má kvůli ukončení smlouvy nárok na jednu miliardu dolarů, kterou se Musk zavázal v tomto případě zaplatit. Nejdříve firma ale zkusí bojovat za dohodu, kterou schválilo představenstvo Twitteru a prosazoval jeho generální ředitel Parag Agrawal. Chce tedy obchod a slibovaných 44 miliard dolarů.

Zdroj náhledové fotografie: Souvik Berenjee / Unsplash, zdroj: NBCNEWS, The Verge

Total
0
Shares