Musk koupil Twitter

Musk pohrozil Twitteru! Kvůli falešným účtům je převzetí v ohrožení

  • Elon Musk koupil Twitter za 44 miliard dolarů
  • Na nákup si posvítil americký regulační úřad
  • Šéf Tesly požaduje přesný podíl falešných účtů

Elon Musk koupil Twitter za 44 miliard amerických dolarů, což je při aktuálním přepočtu více jak jeden bilion korun. Šéf Tesly však momentálně řeší dva problémy: a) na celou akci si chce posvítit americký regulační úřad, aby se ujistil, že nedošlo k nekalým obchodním praktikám, b) hlavu si postavil i samotný Musk.

Musk vs. Twitter

Jak uvedl na Twitteru, požaduje po vedení společnosti přesnější údaje v souvislosti s falešnými účty. Zatímco původní odhad na základě interní analýzy avizoval, že jejich podíl může být přibližně 5 %, po přezkumu existují indicie, že je to reálně více.

Dokud Twitter nezveřejní přesná čísla, celá dohoda zůstává u ledu. A proč je to takový problém? Jak možná víte, jednou z priorit nového majitele ohledně budoucnosti této sociální sítě, je zamést s podvodnými profily.


Nepřehlédněte: Češi, komu se tohle líbí, zvedněte ruku! Je to ještě vůbec elektrokolo?


Nějak se to komplikuje

Smlouva byla postavena na předpokladu, že „fejkové“ účty mají minimální zastoupení. Pakliže se ukáže, že jejich počet je vyšší (spekuluje se o 10 a více procentech), značně to platformu devalvuje a ztratí na kupní síle.

Na toto zjištění poměrně rychle zareagovala americká burza. Akcie Twitteru propadly zhruba o 20 procent. Celé převzetí mělo být původně završeno do letních prázdnin.

Zdroj náhledové fotografie: Souvik Berenjee, Unsplash

Total
0
Shares