Musk vs. Twitter

Ukončeme tuhle šarádu! vzkazuje Musk. Většina komentářů na Twitteru je fake

  • Nákup Twitteru dostává další trhliny
  • Elon Musk oznámil, že o obchod už nemá zájem
  • Celá záležitost míří k soudu

Americký miliardář Elon Musk si po dramatickém dubnovém entrée nákup Twitteru záhy rozmyslel. Zástupci populární sítě obratem avizovali, že s majitelem společností Tesla a SpaceX budou bojovat u soudu za naplnění smlouvy stůj co stůj.

Musk otevřel Pandořinu skříňku

Musk koncem dubna oznámil, že chce Twitter koupit a za sociální síť nabídl 44 miliard dolarů (zhruba bilion korun). Později ale hrozil zrušením smlouvy o převzetí a firmu obvinil, že mu odmítá poskytnout věrohodné údaje ohledně falešných účtů.

V jednom ze svých příspěvků uvedl, že po vedení společnosti požaduje naprosto transparentní přístup. Zatímco původní odhad na základě interní analýzy avizoval, že jejich podíl může být přibližně 5 %, po přezkumu se zjistilo, že jich je reálně mnohem více (odhady hovoří o 20 %).


Nepřehlédněte: Šílený vynálezce strčil Muskovu firmu SpaceX do kapsy. Postavil raketu, která umí sama přistát


Musk koupil Twitter
Ilustrační / Zdroj: Souvik Berenjee, Unsplash

Twitter mlží, mlží a mlží

Podle nejnovějších zvěstí to však vypadá, že populární sociální síť je jedna velká bouda. Na povrch vyplavala série znepokojivých informací jež poukazují na to, že Twitter je nejen špatně řízen (management), ale má velké mezery v bezpečnostních protokolech.

Již tak napjatou situaci ještě více přiživilo nedávné prohlášení dnes již bývalého šéfa bezpečnosti Peitera Zatka tom, jak to na Twitteru ve skutečnosti funguje.

Zatko opakovaně upozorňoval na lehkomyslné až vysloveně lajdácké zásady v rámci kybernetické bezpečnosti, manipulaci s údaji. Toto tvrzení je ve stoprocentní shodě s tím, na co dlouhodobě poukazuje Muskův právní tým.

Ten například uvádí, že představenstvo Twitteru zadalo jednomu z klíčových manažerů úkol, aby vypracoval zavádějící dokumenty.


Nenechte si ujít: Šílený vynálezce strčil Muskovu firmu SpaceX do kapsy. Postavil raketu, která umí sama přistát


Twitter
Ilustrační / Zdroj: Jeremy Bezanger, Unsplash

Přibývá falešných profilů?

Ty měly bagatelizovat bezpečnostní problémy, enormní nárůst fejkových účtů a další věci, o kterých se prý v Silicon Valley posledních několik let neveřejně šuškalo, informoval Business Insider.

Naposledy se Elon Musk nechal slyšet, že má silné podezření, že valná většina komentujících pod jeho tweety jsou internetoví boti. S největší pravděpodobností se opírá nejen o Zatkovu výpověď, ale také naráží na report Dana Woodse.

Šéf analytické skupiny F5 rovněž potvrdil, že procento falešných profilů klidně dosahuje číslovky 80, nikoliv 5 nebo 10 jak nastínila generalita Twitteru, dodává GadgetsNow.

Zdroj náhledové fotografie: Ilustrační / Marten Bjork, Unsplash

Total
0
Shares