Elektromobil Tesla

Elon Musk si může oddechnout. Tesla získala povolení k provozu německé továrny

  • Tesla získala konečné povolení k provozu své továrny v Braniborsku
  • Závod bude časem vyrábět až 500 000 elektrických aut ročně

Americký výrobce Tesla získal od braniborských úřadů povolení zprovoznit v Německu svou továrnu. Dlouho očekávané rozhodnutí je úlevou pro šéfa Tesly Elona Muska, který plánuje závod jako hlavního rivala pro místní automobilky Volkswagen, BMW a Mercedes-Benz.


Nepřehlédněte: Starlink na Ukrajině je pro Rusy rudý hadr na býka! Riziko útoků je vysoké, říká Musk


Německo řeklo ano

Tesla chce ve svém závodě v Grünheide zpočátku vyrábět 150 000 elektromobilů ročně. Postupně však hodlá objem produkce zvýšit až na půl milionu ročně. Předpokládá se, že nový závod vytvoří dvanáct tisíc pracovních míst.

Tesla původně plánovala zahájit produkci automobilů loni v červenci. Později však uvedla, že směřuje k zahájení výroby a dodávek až koncem roku, a ostře kritizovala zdlouhavé regulační procedury v Německu.

Tesla loni zvýšila odbyt o 87 procent

Americká automobilka loni dodala na trh rekordních 936 172 elektromobilů, což je proti předchozímu roku nárůst o 87 procent. Firma kombinuje odbytová čísla za své dražší elektromobily Model S a X a levnější Model 3 a Y.

Zakladatelem Tesly je podnikatel Elon Musk, který se angažuje i v dalších oborech, zejména v dobývání vesmíru. Podle žebříčku miliardářů, který sestavuje agentura Bloomberg, je Musk nejbohatším člověkem světa.

Zdroj náhledové fotografie: Vlad Tchompalov / Unsplash

Total
1
Shares