Elon Musk

Elon Musk se rozhodl zakročit proti robotům. Síť X bude za peníze i pro běžné uživatele

  • Elon Musk rozhodl o tom, že X bude nejspíš za peníze
  • Na Filipínách a Novém Zélandu testuje předplatné pro všechny

Extrémní porci negativních ohlasů vyvolalo rozhodnutí vedení sociální sítě X (dříve Twitter), která se pomalu ale jistě blíží zavést v globálním měřítku nové předplatné. Mělo by být podstatně nižší a od stávajícího X Premium (dříve Twitter Blue) by se mělo lišit zejména tím, že toto předplatné bude potřebovat pomalu každý uživatel.


Nepřehlédněte: Elon Musk poprvé navštívil centrálu Twitteru. Přišel totálně vysmátý a s umyvadlem v podpaží


Nové předplatné na X

V rámci tažení proti robotickým uživatelům na platformě Elon Musk rozhodl o tom, že sociální síť nasadí nový typ předplatného, pracovní název má zatím „Not a Bot“ a X jej testuje na Novém Zélandu a Filipínách.

Princip předplatného? Aby mohl uživatel vytvářet příspěvky, reagovat či komentovat příspěvky ostatním, musí si platit předplatné, které zatím vychází na jeden dolar ročně, tedy asi 23 korun. V lokalitách, kde testování probíhá, je zatím tarif povinný pouze pro nové uživatele.

Muskův boj proti botům

Předplatné nebudou muset platit již stávající členové X Premium či ověřené účty. „Tento nový test byl vyvinut s cílem posílit naše již tak úspěšné úsilí o omezení spamu, manipulace s naší platformou a aktivity botů a zároveň vyvážit dostupnost platformy s nízkou výší poplatku. Nejedná se o nástroj, který by vedl k zisku,“ stojí v příspěvku, kterým síť X oznámila testování na dvou výše uvedených trzích.

V oficiálním blogovém příspěvku se X nezmiňuje o tom, kdy nebo do jakých lokalit plánuje případně funkci expandovat. Není ale zcela mimo myslet si, že jakmile se nařízení uchytí, Elon Musk jej implementuje na X v globálním měřítku. V tuto chvíli se však dotýká pouze Nového Zélandu a Filipín.

Zdroj náhledové fotografie: Pixel-Aletec / Pixabay, zdroj: help.twitter.com

Total
0
Shares