Tesla

Tesla navzdory kritice a okolnostem válí. Jak dlouho ještě?

  • Tesla je svým způsobem fenomén
  • Má velké množství fanoušků i kritiků
  • Firma zveřejnila výsledky za Q1/2022

Tesla v současnosti rozhodně není jediným výrobcem, který produkuje elektrické vozy. Svou větší či menší špetkou do pomyslného mlýna už stihla přispět každá významnější automobilová značka. Nejen v médiích, ale prakticky ze všech stran slýcháme, že tento segment je dopravní službou budoucnosti. Jestli tomu tak skutečně je, je minimálně diskutabilní.

Je Tesla nejlepší?

Ale teď zpátky k Tesle. Ta je navzdory prodejním výsledkům a relativnímu úspěchu vnímána jako etalon elektromobility. Alespoň tak ji vidí nejen skalní fanoušci, ale i někteří analytici. Na druhou stranu existuje velká skupina kritiků, kteří poukazují na to, že její přínos je značně nadhodnocený a kvalita nevalná; ať už jde o dílenské zpracování, povrchovou úpravu nebo další lapsy, se kterými se uživatelé dennodenně potýkají (jsou toho plné sociální sítě).


Nepřehlédněte: Tesla a ti druzí. Je elektromobil dopravní prostředek budoucnosti?


Elektromobil Tesla
Elektromobil Tesla (Zdroj: Vlad Tchompalov, Unsplash)

Prodeje jsou stále dobré

Ať už jsou výtky oprávněné, nebo ne, jedno je jisté: o její automobily je stále velký zájem, jak dokazují prodejní výsledky za 1. čtvrtletí letošního roku. Tesla totiž navzdory pesimistickým prognózám vyexpedovala 310 048 vozů, což je o 11 448 více než v předchozím kvartále a zároveň o 68 % více než ve stejném období vloni.

Jak podnik uvedl v tiskové zprávě, nejlépe se prodávaly Modely 3 a Y (v celkovém součtu 295 324), zbytek si mezi sebe rozdělily Modely S a X. A také dodal, že za první tři měsíce 2022 stihl postavit přes 305 tisíc nových kusů, uvedl The Verge.

Zdroj náhledové fotografie: Tech Nick, Unsplash (ilustrační)

Total
1
Shares