Elektromobil

Elektromobil Xiaomi Car už v roce 2024. Nová továrna vyrobí kolem 300 tisíc aut ročně

  • Xiaomi v Pekingu spustí novou továrnu na výrobu automobilů
  • Roční produkce má dosahovat 300 000 vozů

Fanoušci smartphonů Xiaomi si od stejné firmy budou moci v budoucnu zakoupit i elektromobil. První vůz určený pro masový trh by z výrobní linky měl sjet kolem roku 2024.


Nepřehlédněte: Tohle je chystaný telefon od Xiaomi, poznáte který?


Xiaomi Car se blíží

Populární výrobce chytrých telefonů Xiaomi to s elektrickými vozy myslí vážně. Podle čínské agentury pro ekonomický rozvoj Beijing E-Tow postaví v Pekingu pro svou divizi elektromobilů velkou fabriku.

Firma se chystá vyrábět auta pro masový trh, jako to dělá i v případě svých smartphonů. Takže by se elektromobily Xiaomi mohly časem objevit i v Evropě, potažmo České republice. V nově vznikající továrně by se mělo ročně vyrobit asi 300 000 vozů.

Xiaomi Car
Xiaomi Car | foto: FONETECH.CZ

Nepřehlédněte: Elektromobil Xiaomi Car: nové detaily a datum představení


Xiaomi je známý výrobce mobilních telefonů (aktuálně je světovou dvojkou za jihokorejským Samsungem), který se v poslední době snaží diverzifikovat zdroje příjmů, aby nebyl závislý na prodeji smartphonů, na kterých má jen nízkou marži; často je prodává levněji než konkurence. Již v březnu firma oznámila, že do své divize elektrických aut, jejíž registraci dokončila letos v srpnu, investuje deset miliard dolarů.

Zdroj náhledové fotografie: CHUTTERSNAP / Unsplash

Total
0
Shares