Elektromobil

Elektromobil Xiaomi Car bude už příští rok! Za cenu nižší než Tesla nabídne i autopilota

  • Od smartphonů k elektromobilům
  • Xiaomi plánuje vyrobit své první vozidlo

Fanoušci čínského Xiaomi si od stejné firmy budou moci již brzy zakoupit i povedený elektromobil. První vůz určený pro masový trh má sjet z výrobní linky v roce 2024, píše server Electrec.


Nepřehlédněte: iPhone totálně dominuje světu. Lidé nic jiného nechtějí, ukazuje žebříček nejprodávanějších telefonů


Po šesti měsících informačního vakua Xiaomi veřejnosti sdělilo nové informace o vývoji svého očekávaného elektromobilu. Šéf značky Lei Jun, který je velmi aktivní na mikroblogu Weibo, uvedl, že pokrok Xiaomi v oblasti elektrických vozů předčil veškerá očekávání.

Od kartáčků na zuby až k elektromobilům

Xiaomi, jeden z předních lídrů na trhu s mobilními telefony, se angažuje snad ve všech myslitelných segmentech komerční elektroniky. Mimo populární smartphony má v portfoliu chytré hodinky, náramky, koloběžky, chytré kartáčky na zuby, vysavače nebo IoT produkty. Vstupenka do světa elektromobilů se tak jeví jako celkem logický krok.

Elektromobil ale nepostavíte na zelené louce, a tak společnost v roce 2021 oznámila vznik subjektu Xiaomi EV, který se zabývá vývojem autonomního systému řízení. Podle nejnovějších informací projekt elektrického vozu Xiaomi postupuje nad očekávání dobře.

První prototypy nedávno dokončily zimní testování a společnost očekává, že se sériová výroba automobilu rozběhne už v první polovině roku 2024.

Elektromobil
Zdroj: Michael Fousert / Unsplash

Rodící se automobilka prozradila, že jejím prvním modelem bude sedan s technologií LiDAR od společnosti Hesai Technology. Zpráva také poukazuje na to, že na čínských sociálních sítích již začínají kolovat první špionážní snímky utajovaného elektromobilu.

Cena elektromobilu Xiaomi se vejde do milionu

Podle na sobě několika nezávislých zdrojů bude sedan od Xiaomi začínat na částce 300 000 jüanů, v přepočtu 970 tisíc korun. Vzhledem k tomu, že do zahájení sériové výroby zbývá necelý rok, můžeme první ucelené informace o elektromobilu očekávat už za několik měsíců.

Zdroj náhledové fotografie: Michael Fousert / Unsplash, zdroj: Electrec

Total
0
Shares