Elektromobil

Xiaomi Car a Apple Car už za 2 roky. Kdy svůj elektromobil přestaví Samsung?

  • Xiaomi Car dorazí za dva roky
  • Elektrický vůz chystá Apple i Oppo
  • Ukáže vlastní elektromobil i Samsung?

Xiaomijeden celosvětových lídrů na trhu s mobilními telefony, se angažuje snad ve všech myslitelných segmentech komerční elektroniky. Mimo populární smartphony má v portfoliu chytré hodinky, náramky, koloběžky, notebooky, vysavače nebo IoT produkty.

Xiaomi Car je hotová věc

Vstupenka do světa elektromobilů se tak jeví jako celkem logický krok. Ještě nedávno čínský podnik zvažoval všechna pro a proti, sháněl potenciální investory a občas zašel do Tesly na čumendu.

Navíc zkušenosti s auty už měl. Ne však přímo s výrobou, ale přidruženými technologiemi, které dodává místním čínským značkám. Je evidentní, že právě v rostoucí popularitě elektrických vozů vidí velký tržní potenciál, kterého je třeba náležitě využít.


Nepřehlédněte: Anonymous i nadále „gumují“ ruskou propagandu. Napíchli další web a Rusům dělají osvětu


Elektromobil Tesla
ilustrační (Zdroj: Vlad Tchompalov, Unsplash)

Apple Car za dva roky

A v obdobné fázi příprav je i elektromobil od přímého konkurenta. Oppo Car má stejně jako Xiaomi svoji „zelenou prvotinu“ naplánovanou na rok 2024. Povím vám, že to začíná být vážně zajímavé, a to už se ani nebavím o tom, že je ve hře ještě Apple Car, které dorazí zhruba ve stejnou dobu. No, a co Samsung?

„Po zralé úvaze, podrobné analýze potenciálních nákladů a rizik z mnoha úhlů jsem došli k názoru, že vstup do segmentu elektrických vozů není na pořadu dnes. Samsung se prozatím soustředí na zajištění dodávek důležitých komponent.“

— zdroj blízký společnosti, Android Headlines

Korejský brand kolem elektrických vozů dlouho mlžil, ale nakonec oznámil svoje oficiální stanovisko, jak informuje Android Headlines. Z něj plyne, že vstup na tento trh není na pořadu dne.

Zdroj náhledové fotografie: CHUTTERSNAP, Unsplash (ilustrační)

Total
0
Shares