iPhone 13

Do iPhonů přestaneme strkat kousek plastu, SIM přiletí vzduchem

  • Apple by měl uvést telefon bez tradičního fyzického slotu pro SIM
  • iPhone 15 se bude spoléhat na virtuální eSIM, kterou aktivuje operátor

Od premiéry nových iPhonů 13 uteklo pouze několik měsíců a už se hojně spekuluje o možné podobě iPhonu 14 a dokonce i o iPhonu 15, kterého se dočkáme v roce 2023. Zatímco na příští rok Apple chystá odvážnou designovou změnu čelní plochy, kdy se zbaví nevzhledného výřezu a displej telefonů bude „zdobit“ jen průstřel, za dva roky přijde s převratným technologickým řešením.


Nepřehlédněte: iPhone 14 bude mít 48Mpx fotoaparát, iPhone 15 přidá dalekohled


iPhone 15 přijde o fyzickou SIM

Podle brazilské publikace Blog do iPhone se výrobce populárních telefonů chystá na dobu „bezsimkartovou“. Web tvrdí, že iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max nebudou mít fyzické sloty pro SIM a budou zcela spoléhat na technologii eSIM (embedded SIM). Do jablečných mobilů tedy přestaneme strkat kousek plastu.

Připravované mobily mají podporovat hned dvě virtuální SIM, aby uživatelé s více telefonními čísly nemuseli činit žádné kompromisy. Ale zatím není zcela jasné, jestli o šuplíček přijdou i iPhone 15 a iPhone 15 mini, či tyto telefony budou nadále nabízet fyzické sloty pro SIM.

iPhone 14
iPhone 14 na parádním konceptu | foto: ConceptsiPhone

Následovat bude nabíjecí Lightning konektor

Plán zbavit se slotu pro SIM kartu není překvapením, už delší dobu se totiž spekuluje, že Apple v brzké budoucnosti přejde na bezportový iPhone a odstranění slotu pro SIM kartu vypadá na první krok tímto směrem.

Že cupertinská firma u některého z nadcházejících iPhonu odstraní nabíjecí Lightning port predikuje už delší dobu třeba známý analytik Ming-Chi Kuo ze společnosti TF International Securities nebo věhlasný tipér Jon Prosser. V redakci se domníváme, že si ještě počkáme minimálně pět let, ale ambiciózní čínské značky, jako třeba Xiaomi, které rádi experimentují, by telefon, jehož baterie by se nabíjela pouze bezdrátově, mohly uvést mnohem dříve.

Pakliže za dva roky Apple opravdu odstraní slot pro SIM, konkurence na to určitě rychle zareaguje a zakrátko se přiblížíme době, kdy malým kouskům plastu s miniaturním čipem definitivně odzvoní. Telefony, tablety a další nositelná elektronika se začnou čím dál více spoléhat na SIM vestavěnou přímo v nich.

Total
1
Shares
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..