Netflix

Dlužíte za platbu, chodí českým uživatelům Netflixu v SMS. Mnoho lidí podvod neprokoukne a ocitne se v pořádném maléru

  • Podvod šířící se prostřednictvím SMS může zasáhnout i vás
  • Darebáci se znovu snaží zneužít lehkovážnosti uživatelů

Na české a slovenské mobilní telefony dorazil nový nebezpečný podvod, který se šíří jako lavina. Zneužívá toho, že stále více lidí sleduje populární streamovací službu Netflix, a proto je větší šance, že se chytí do pasti.


Nepřehlédněte: Tomuto telefonu Samsung Galaxy, který stál téměř 50 tisíc, samovolně praská displej. Podle všeho nejde o nic vážného


O co se jedná?

Na smartphone vám přijde zpráva, že platba za Netflix neproběhla, a vy v panice kliknete na falešný odkaz, který po vás bude chtít údaje k platební kartě. V podstrčené SMS se píše: „Netflix: vaše poslední platba byla zamítnuta, potvrďte prosím své platební údaje, jinak bude váš účet pozastaven.“

Jedná se o typický phishingový podvod, který vás přesměruje na falešnou stránku s grafickým vizuálem Netflixu, který má vzbuzovat dojem legitimity. Asi netřeba dodávat, že pokud do podvrženého webu zadáte své platební údaje, ocitnete v pěkném maléru, který vás může přijít pěkně draho.

Pamatujte, že platbu za streamovací službu můžete kdykoli zkontrolovat přímo na stránkách Netflixu v příslušné sekci vašeho účtu, který jste si vytvořili při registraci. V případě jakýchkoli technických problémů, které se mohou týkat plateb, se obraťte přímo na Centrum zákaznické podpory a pamatujte, že streamovací služby podobné SMS zprávy nikdy nezasílají. 

Netflix
Zdroj: mohamed_hassa / Pixabay

Nejen Netflix, terčem podvodu se stal i Messenger

V krátké době tak na české uživatele cílí další nebezpečný podvod. Před nedávnem byli lidé konfrontováni s virusem na sociální síti Messenger. Na první pohled se trik podvodníků vydával za legitimní zprávu od přátel s odkazem na TikTok a výzvou ke zhlédnutí videa. Odkaz ale ve skutečnosti přesměrovával uživatele na různé podvodné stránky a snažil se nabourat do uživatelského účtu a hrozbu šířit na další přátele.

Zdroj náhledové fotografie: freestocks / Unsplash, zdroj: hoaxy a podvody

Total
0
Shares