Disney+

Disney+ zdražuje skoro o polovinu! Na kolik předplatné vyjde a zaplatí více i čeští uživatelé?

  • Streamovací služba Disney+ pořádně podraží
  • Na kolik předplatné vyjde a vyplatí se ještě vůbec?

V České republice populární streamovací platforma Disney+ navyšuje ceny svých tarifů. Dle oficiálního vyjádření společnosti se cena předplatného zvedá o přibližně 40 procent, z dosavadních 7, 99 dolaru měsíčně na 10,99 dolaru, případně 109,99 dolaru ročně (to činí zhruba 270 korun včetně DPH měsíčně, respektive 2 700 korun ročně). Původní předplatné zůstane v platnosti, ale obohatí ho otravné reklamní pauzy – o chystaném „překvapení“ Disney+ pro zákazníky jsme psali zde.


Nepřehlédněte: Netflix spustil nový tarif s otravnou reklamou. První recenze dokazují, že to není totální katastrofa


Disney+ provětrá naše peněženky

Zvýšení cen pocítí nejprve klienti ve Spojených státech, ale později se projeví i na starém kontinentu, tedy i v České republice a na Slovensku. Oficiální zastoupení společnosti se k celé věci zatím nevyjádřilo, což nám může malinko napovědět. Navýšení cen vstupuje v platnost počínaje dnešním dnem. České ceny zatím zůstávají na svém – za předplatné zaplatíte měsíčně 179 korun. Otázkou je, jak ještě dlouho.

Disney+
Zdroj: Mika Baumeister / Unsplash

Po vzoru Netflixu nabídne tarif s reklamou

Netflix nedávno spustil tarif Basic with Ads, ale zatím jen ve vybraných zemích, aby zjistil, jak na reklamy reagují lidé. Pokud se firma nesetká s vyloženě negativními reakcemi, nabídne předplatné i jinde včetně České republiky a Slovenska. Něco podobného pro nás chystá i Disney+. Al nedělejme si žádné iluze. Vysílání nejenže bude zaplevelené reklamou, ale levnější předplatné nenabídne ani funkce GroupWatch a SharePlay. Po vzoru Netflixu dojde také ke snížení rozlišení.

Připomeňme, že v rámci levného tarifu na Netflixu jsou reklamy dlouhé 15 nebo 30 sekund a vysílají se během seriálů a filmů i před nimi. Na hodinu v průměru připadají necelé tři minuty reklamních pauz. Podobné to bude i v případě Disney+.

Zdroj náhledové fotografie: FONETECH.CZ, zdroj: USA Today

Total
0
Shares
1 komentář

Comments are closed.