Disney+

Disney+ zavede reklamy. Buď začnete platit víc, nebo vás budou otravovat při sledování

  • Populární streamovací služba Disney+ bude zdražovat!
  • Na kolik nově předplatné vyjde a vyplatí se ještě vůbec?

Streamovací společnost Disney+ oznámila změny ve svém ceníku. Prozatím jsou platné pro Spojené státy, ale bylo by naivní myslet si, že je časem nezavede i v Evropě, respektive České republice.


Nepřehlédněte: První simulátor Ježíše Krista vám umožní konat zázraky a házet po Satanovi světelné koule


Disney+ bude zdražovat

Streamovací služba Disney+ je od poloviny června letošního roku dostupná i pro české uživatele. Cena měsíčního předplatného je 199 Kč (stejně jako u HBO Go) a předplatitelé mají za tyto peníze přístup k exkluzivnímu obsahu z produkce Disney, Pixar, Marvel, Star Wars, National Geographic nebo Star.

Teď si ovšem společnost řekla, že z uživatelů vytáhne peníze navíc, a tak oznámila změny ve své nabídce. Zástupci Disney+ představili „levnější“ verzi s reklamou, v USA bude Disney+ Basic stát 7,99 dolaru. Klasický Disney+ bez reklamy, nově Disney+ Premium, zdraží na 10,99 dolaru měsíčně.

To, co stojí aktuálně verze služby bez reklam (tedy 199 korun), lidé od prosince zaplatí za novou verzi s reklamou. Kdo si bude chtít užít streamování seriálů a filmů bez rušivých přestávek, bude muset z peněženky vytáhnout nějakých 250 až 260 korun (asi o 40 procent navíc).

4 minuty otravné reklamy za hodinu

Disney+ Basic vystaví uživatele přibližně čtyřem minutám reklam za hodinu. „Začne to s 15 a 30sekundovými spoty, ale postupem času se rozšíří na „celou sadu reklamních produktů“,“ řekla prezidentka prodeje reklamy Disney Rita Ferro na investiční konferenci letos na jaře.

Společnost přitom očekává, že většina současných i nových zákazníků Disney+ se časem rozhodne pro levnější plán reklamou. Disney+ bohužel není jedinou streamovací službou, která plánuje zavést předplatné s reklamami. Podobný záměr oznámil i konkurenční Netflix, který má navíc v plánu také sankcionovat uživatele, kteří s ostatními sdílí své heslo.

Zdroj náhledové fotografie: Mika Baumeister / Unsplash, zdroj: Variety, Daily Star

Total
0
Shares