Google soud

Diskriminace na základě pohlaví: Google zaplatí mimosoudní vyrovnání ve výši 3 miliard

  • Google se dostal do svízelné situace
  • Důvodem je diskriminace žen
  • Po letech sporu následuje urovnání

Google se před lety dostal do delikátní situace. Žalobu na něj podaly tři ženy, které korporaci obvinily z nedodržení kalifornského zákona o rovném odměňování.

Kelly Ellis, Holly Pease a Kelli Wisuri poukazovaly na to, že jejich roční platy na stejné pozici jsou ve srovnání s mužskými protějšky v průměru až o 17 tisíc dolarů nižší.


Nepřehlédněte: NASA bere UFO vážně. Začne zkoumat, zda s americkou armádou „nelaškují“ mimozemšťané


„I když pevně věříme ve spravedlnost našich firemních zásad, po téměř pěti letech soudních sporů se obě strany shodly na tom, že vyřešení této záležitosti bez dalších tahanic je v nejlepším zájmu nás všech. Jsme rádi, že jsme dosáhli oboustranné dohody...“

— zástupce Google, pro magazín The Verge

Google na tenkém ledě

Předmětem šetření byly také neférové zaměstnanecké praktiky. Google údajně cíleně ženy nutil do nižších pozic (nižší mzda, bonusy, benefity), zatímco opačné pohlaví více protěžoval.

Americký podnik se nakonec odhodlal k razantnímu kroku, aby mu bobtnající kauza nepřerostla přes hlavu. Souhlasil se soudním urovnáním ve výši 118 milionů dolarů (téměř 3 miliardy korun), které budou zpětně rozděleny mezi 15 500 zaměstnankyň pracujících ve firmě v období 2013 až doposud.

Zdroj náhledové fotografie: Tom Pumford, Unsplash (ilustrační)

Total
0
Shares