Dimensity 9000+

Kdo s koho? Vlajkový procesor Dimensity 9000+ vs. Snapdragon 8+ Gen 1 v benchmarku!

  • Dimensity 9000+ disponuje Cortex-X2 CPU
  • Patří k nejvýkonnějším čipsetům na světě
  • Jak si stojí tváří v tvář Snapdragonu 8+ Gen 1?

MediaTek Dimensity 9000+

Vlajková raketa z produkce tchajwanské značky udělá trhací kalendář prakticky z čehokoliv, co se jí postaví do cesty. Tento špičkový vlajkový křemík je postaven na 4nm výrobním procesu a navazuje na předchozí generaci (Dimensity 9000).

Ta jako vůbec první v branži disponovala nejnovější architekturou od ARM ultra-výkonným jádrem Cortex-X2 s maximálním taktem 3,05 GHz v kombinaci s trojicí jader Cortex-A710 s kmitočtem 2,85 GHz doplněnými o čtveřici úsporných Cortex-A510 taktovanými na 1,8 GHz. Nástupce nabízí nepatrně vyšší maximální takt (3,2 GHz).


Nepřehlédněte: Taxislužbu Uber vydírá hacker, je mu teprve 18 let. Při útoku zneužil naivity zaměstnance


Snapdragon 8 Gen 1+
Ilustrační / Zdroj: Qualcomm

Qualcomm Snapdragon 8+ Gen1

I protipól od konkurenčního Qualcommu je postaven na 4nm litografii. A také v tomto případě jde o nepatrně vylepšenou kopii Snapdragonu 8 Gen 1. Tento čipset vychází z ARM Cortex v9 s jádry Kryo 780 (1 × Cortex-X2 3,2 GHz, 3 × 2,75 GHz, 4 × 2 GHz), grafikou Adreno 730 a neurální jednotkou Spectra 680 ISP.

S tím souvisí i implementace modemu X65 5G, který bude až o 25 % rychlejší. Maximální download? Pokud si vzpomínáte, už minule jsme vás informovali, že Qualcomm nepřímo potvrdil rychlost až 10 Gbps.

Oba procesory tváří v tvář

Populární server Android Authority si dal tu práci a postavil oba procesory proti sobě. Na pomoc si vzali několik variant špičkového herního telefonu Asus ROG Phone 6.

dimensity 9000+
Zdroj: s laskavým souhlasem Android Authority

Když pomineme grafickou stránku, kde je prostě Qualcomm s Adreno prostě lepší, byť Mali 710 v Dimensity 9000+ není žádné ořezávátko, tak právě křemík od MediaTeku vykazuje zejména v extrémní zátěži výrazně lepší stabilitu.

Web sice avizuje, že ani s jedním chybu neuděláte, jenže skutečnost je taková, že Asus dokáže Snapdragon téměř ukázkově uchladit. U konvenčních vlajkových modelů jiných výrobců už to taková hitparáda není.

Když vezmeme v úvahu, že Dimensity 9000+ je v přímém cenovém srovnání až o 30 % levnější, tak si v tomto souboji připisuje těsné vítězství. Problém je pouze v tom, že pokud jde pouze o hry, tak tam má Qualcomm napříč vývojáři dlouhodobě větší podporu.

Zdroj náhledové fotografie: Ilustrační / MediaTek, TZ

Total
0
Shares