Warcraft Diablo

Diablo a Warcraft v Rusku končí. Blizzard se stáhl z trhu, Ukrajině posílá pomoc

  • Ukrajina je stále válečnou zónou
  • Značky houfně opouští ruský trh
  • Nově i tvůrci populární hry Diablo

Aktuální situace nenechává i ty největší optimisty na pochybách, že se ruské vedení muselo zbláznit. Bez politických přídomků, historických kontextů a nejrůznějších dílčích konfliktů si přiznejme, že tahle válka neprospěje nikomu. Výhružky stisknutí červeného tlačítka jsou evidentní, hrozivé a koneckonců naprosto fatální.

Vzrůstající sankce se můžou a zároveň nemusí ukázat jako efektivní řešení. Záleží totiž na tom, kam až chce Rusko v „mírovém“ tažení zajít. Jedno je ale jisté: Putin vlastní trh uvrhl do naprostého chaosu a temna. Odešel Apple, Microsoft, Google, vládnoucí garnitura zablokovala YouTube i Facebook.

Už žádné Diablo

Pakují se i další velcí hráči, protože koneckonců nic z toho, co se děje, a hlavně pod záminkou čehosi neurčitého s odkazem na minulou slávu bývalého SSSR nedává smysl. K celé plejádě firem a obřích korporátů se nově přidává i Activision Blizzard. Donedávna ikonická značka počítačových her v Rusku ukončuje až do odvolání veškeré své aktivity.


Nepřehlédněte: Týden přehledně: MWC 2022, válka na Ukrajině a bouře technologických gigantů


Válka na Ukrajině
ilustrční (Zdroj: Max Kukurudziak, Unsplash)

Zde je přepis interního memoranda:

„Během minulého týdne jsme sledovali zprávy z Ukrajiny a zejména zhoršující se humanitární krizi, která hrozivě bobtná. Velkým závazkem naší společnosti je pomáhat lidem zasaženým tímto děsivým násilím a poskytovat pomoc jakýmikoliv prostředky.

Dnes oznamujeme, že Activision Blizzard pozastavuje prodeje v Rusku do té doby, dokud bude válka na Ukrajině pokračovat. Budeme i nadále hledat způsoby, jak podpořit ukrajinský lid. Chceme vás ujistit, že bezpečnost našich zaměstnanců je nejvyšší prioritou. Děláme vše pro to, abychom pomohli těm, kteří jsou ať už přímo nebo nepřímo touto tragédií zasaženi. Pokud vy nebo váš kolega potřebujete podporu, neváhejte se obrátit na své nadřízené. 

Rádi bychom také ocenili neuvěřitelnou pomoc, kterou jste jakožto zaměstnanci nabídli. Veškeré vaše příspěvky dorovnáváme v poměru 2:1 a doposud jsme na podporu Ukrajiny vybrali přes 300 000 dolarů. Stojíme při ukrajinském lidu a budeme vás neprodleně o dalších krocích informovat.“

Ano, politika by měla tematicky zůstat pouze v obvyklých mantinelech. Až doposud totiž platilo, že do sportu nebo i technologického dění příliš nepatří. Bohužel a pod tíhou okolností se ukazuje, že vně pomyslného kruhu není vůbec nikdo.

Zdroj náhledové fotografie: oficiální fotogalerie Activision Blizzard (ilustrační)

Total
3
Shares