NASA Curiosity

Další záhada na Marsu? Rover NASA vyfotil něco, co vypadá jako zkamenělý dračí hřbet

  • NASA na Marsu vyfotila záhadný předmět
  • Vypadá jako zkamenělý drak

Příznivci konspirací a záhad se domnívají, že na povrchu Marsu našli kosti draka, které vyfotilo robotické vozítko NASA. Jsme skutečně na prahu historické události, nebo si s lidskou představivostí pohrál jev zvaný pareidolie?


Nepřehlédněte: Google varuje před novým podvodem. Lidem slibuje štěňátko, místo pejska je ale připraví o peníze


Záhadologové mají (zase) smůlu

Robotické vozítko Curiosity americké vesmírné agentury NASA jezdí po povrchu Marsu, sbírá vzorky a u toho fotí marťanskou krajinu. Snímky pak posílá vědcům zpět na Zemi. Některé vypadají dost zvláštně a odborníky i laickou veřejnost dokážou nejednou zmást. Je to případ i nové fotky, na které můžeme pozorovat něco, co vypadá jako kostra draka.

Pozorování pořízené v marťanský den Sol 3786 hlavní kamerou Curiosity vyvolalo na internetu vzrušenou diskusi. Dohady o tom, co je na snímku zobrazeno, sahají od zkamenělin rybích kostí až po tvora podobného drakovi.

Astrobioložka Nathalie A. Cabrolová napsala: „Za 20 let studia Marsu je to nejbizarnější skála, jakou jsem viděla. Nemohu se dočkat, až si ji prohlédnu pod mikroskopem.“ Další člověk poznamenal: „Opravdu zvláštní, nikdy jsem něco takového neviděl, a to se snímky Marsu zabývám už od mise Sojourner v roce 1997.“

NASA zkoumá Mars

Liam Gunn napsal: „Rád uvěřím, že je to hřbet zkamenělého marťanského draka, schouleného na místě svého posledního odpočinku.“ Jiný uživatel pak dodal, že mu objekt připomíná hřbet obří makrely. Ve skutečnosti jde ale o mnohem méně zajímavou věc: Podivně vypadající tvary má na svědomí marťanská eroze.

Zbytek je pak dílem lidské představivosti, což je psychologická tendence, která vede lidi k tomu, že v náhodných obrazech nebo zvucích nacházejí význam.

Zdroj náhledové fotografie: NASA, zdroj: WalesOnline

Total
0
Shares