Výbuch, exploze, telefon

Další rána pro Samsung! Hvězdný YouTuber tvrdí, že mu explodovaly tři telefony. Baterie se nafoukly jako balon

  • Smartphony od Samsungu si neporadí s velkým vedrem
  • Lidem se nafukují baterie, problémy hlásí i recenzenti

Arun Maini je internetová celebrita, kterou na sociálních sítích sledují miliony lidí. Teď ovšem populární youtuber přišel s šokujícím zjištěním. Tvrdí, že v důsledku veder explodovaly jeho tři telefony značky Samsung.


Nepřehlédněte: Umělá inteligence nakreslila, jak to bude vypadat, až ovládne svět. S lidstvem udělá rychlý konec


Korejci v problémech?

Známý technologický recenzent je jedním z mnoha lidí, kteří se potýkali s vlnou veder, která nedávno zachvátila Spojené království. Ve sbírce Mainiho se za posledních několik let, kdy se profesionálně věnuje testům elektroniky, zabydlelo více než šest stovek chytrých telefonů.

Jak teď ovšem zjistil, tři smartphony značky Samsung, které měl vystavení na poličce, kvůli intenzivnímu horku explodovaly. Konkrétně nápor pokojové teploty nevydržely baterie v modelech Galaxy S6, Galaxy Note 8 a Galaxy S10. Pro úplnost influencer, který si přezdívá Mrwhosetheboss, ještě dodal, že mobily jiných značek žádné poškození nejeví.

Telefony se nafukují i ostatním

Hvězdný recenzent není jediný, komu se telefony od Samsungu poroučely do křemíkového nebe. Na stejný problém si stěžují i další lidé ve Velké Británii, také jim se nafukují baterie u smartphonů korejského výrobce.

Další youtuber s miliony fanoušků, Zaryab Khan (v online prostoru vystupuje jako XEETECHCARE), komentoval Mainiho tweet a napsal, že má podobný problém.

„Mohu potvrdit totéž. Nedávno se nafoukly baterie Galaxy Note 10+, Z Fold 2 a S20. Nic podobného se nestalo žádnému jinému telefonu z mé sbírky, bez ohledu na to, jak starý je. Pouze mobilům od Samsungu.“

Prokletý Galaxy Note 7

Rekordně vysoké teploty sužovaly Spojené království déle než týden, přičemž v maximech dosahovaly až 40 stupňů ve stínu. Zdá se, že horko bylo natolik nesnesitelné, že si s ním telefony od Samsungu nebyly schopny poradit.

Exploze baterií smartphonů jsou poměrně výjimečné, ne však vzácné. Nejznámější je kauza modelu Samsung Galaxy Note 7. Kvůli stovkám případů, kdy baterie tohoto telefonu explodovala, se jihokorejská firma raději rozhodla, že produkt stáhne z prodeje.

Zdroj náhledové fotografie: FONETECH.CZ, zdroj: DailyMail

Total
0
Shares