Krypto

Čtvrtá největší krádež kryptoměn v historii! Zmizelo skoro 7 miliard

  • Wormhole napadli hackeři
  • Ukradli krypto v obří hodnotě
  • Šlo o čtvrtou největší krádež vůbec

Decentralizovanou finanční platformu Wormhole napadli hackeři. S touto informací přispěchala agentura Reuters. Čistě statisticky jde o čtvrtou největší krádež v celé dosavadní historii kryptoměn. Pachatelům se podařilo odcizit krypto v hodnotě 320 milionů dolarů, tj. necelých 7 miliard korun.

Krádež obřích rozměrů

Pakliže se v této problematice trošku vyznáte, tak mi dáte za pravdu, že Wormhole je poměrně populární díky bezproblémovému přenosu z jedné krypto sítě do druhé apod. Hackerovi se zjednodušeně řečeno podařilo obelstít nastavení aplikace, čímž si dokázal vynutit přístup k zamčeným tokenům.


Nepřehlédněte: Použil Apple AirTag ke sledování přítelkyně, teď půjde do chládku za stalking


Konec dobrý, všechno dobré?

Ještě v tentýž den se však na Twitteru objevil tweet, který zdánlivě představoval velkou úlevu. Wormhole totiž pověsil na sociální síť příspěvek, že veškeré zcizené prostředky se mu podařilo dostat zpět.

Jak nás však na našich facebookových stránkách informoval uživatel @Mat Dat (děkujeme), aplikace pouze dorovnala způsobené ztráty z vlastních zdrojů, zejména půjčky investorů. Na dopadení pachatele byla vypsána odměna za téměř čtvrt miliardy korun.

Zdroj náhledové fotografie: Art Rachen, Unsplash

Total
0
Shares
2 komentářů
  1. Přiznám se, že nejsem zrovna zastáncem kryptoměn. Cpát peníze do ničeho mi přijde přinejmenším divné. Je to podhoubí pro takovéto krádeže obrovských rozměrů. I když většina peněz uložených v kryptoměnách pochází stejně z trestné činnosti, takže zloděj okradl zloděje. 😁

Comments are closed.