Nabíjecí

ČOI varuje: Pozor na nabíječku Swissten CLT304, hrozí úraz elektrickým proudem

  • Inspekce varuje před nebezpečnou USB nabíječkou
  • Může způsobit vážný úraz elektrickým proudem
  • V Česku se objevila pod názvem Swissten CLT304

Česká obchodní inspekce (ČOI) zjistila na trhu v ČR nebezpečnou USB nabíječku, která může uživatelům způsobit vážný úraz elektrickým proudem a v krajním případě dokonce i smrt. Nebezpečný produkt se v tuzemských obchodech prodával pod názvem Swissten CLT304. Pokud tuto nabíječku máte doma, přestaňte ji okamžitě používat.


Psali jsme: Tragédie: Muž hrál na telefonu hry a zabil ho elektrický proud!


Swissten CLT304: nebezpečná nabíječka z Číny

ČOI zjistila, že u nabíječky Swissten CLT304 hrozí vysoké riziko úrazu elektrickým proudem v nejhorším případě dokonce až smrt. Na vině je nedostatečná izolace mezi primární a sekundární částí výrobku, díky které může nebezpečné síťové napětí 230 voltů vniknout do microUSB konektoru na těle adaptéru. K neštěstí stačí, aby se uživatel jen dotkl koncovky.

Nebezpečný výrobek nesplňoval ani další české standardy a ČOI u něj zjistila také vadné označení. Na nabíječce nebyla uvedena jmenovitá hodnota vstupního proudu ani obchodní jméno a kontaktní adresa výrobce, potažmo kontaktní adresa dovozce.

Informace o výrobku:

  • Název výrobku: USB nabíječka
  • Typ / číslo modelu: SWISSTEN CLT304
  • Výrobní číslo / EAN: 8595217440630
  • Identifikační údaje výrobce: SWISSTEN Technology, Shenzhen, China
  • Země původu: Čína

Inspekce nařídila okamžité stažení nabíječky z trhu a na ministerstvu průmyslu a obchodu ji nahlásila příslušnému kontaktnímu bodu. Informace o závadném produktu zadala také do systému RAPEX.

Okamžitě ji přestaňte používat

Pokud máte nabíječku Swissten CLT304 doma, neměli by ji s ohledem na možná bezpečnostní rizika používat. Může vás připravit o život. Pro úplnost dodejme, že v Česku se prodávají i další výrobky čínské značky Swissten. Jedná se např. o nabíječky, kabely, powerbanky a další mobilní příslušenství.

Total
4
Shares