UFO, UAP

Co to, k čertu, je? Ukrajinská armáda natočila ve válečné zóně UFO ve tvaru disku

  • Něco tam nahoře je, hlásí ukrajinští vojáci
  • Zveřejnili video, které ukazuje obrovské UFO

Na nebi nad Kyjevem se to hemží neidentifikovanými létajícími objekty (UFO), uvedli ve zprávě ze září roku 2022 ukrajinští vědci z Hlavní astronomické observatoře Národní akademie věd. Experti tenkrát pozorovali desítky objektů, které nebylo možné identifikovat jako známé přírodní jevy. Nyní se možná objevil první skutečný důkaz, že na nebi válkou zmítané země možná létá něco, co nebylo vyrobeno lidmi.


Nepřehlédněte: Tato aktualizace Windows 11 způsobuje obrovské problémy. Počítač zpomalí tak, že je nepoužitelný


Ukrajinci natočili UFO

Vojáci ukrajinských vojsk podle všeho natočili UFO. Na záběrech, které budí pozornost, je zřetelně vidět velký černý disk, který se vznáší nad válkou zmítanou zemí. Na nahrávce, přeložené z ukrajinštiny, je slyšet, jak vojáci horlivě diskutují o tom, co by záhadný objekt ve skutečnosti mohl být. „Co to, sakra, je? Proč se to nehýbe?“ říká jeden z obránců.

Záběry pořídili vojáci 406. praporu Ukrajinských ozbrojených sil (UAF) prostřednictvím jedné ze svých kvadrokoptér s tepelným viděním. Termovizní záběry z dronu naznačují, že UFO bylo teplejší než jeho okolí, ačkoli na ovládacím rozhraní drokvadrokoptéry se v jednu chvíli objevila chybová hláška.

Jak video pokračuje, ukrajinští vojáci stále diskutují, co je vlastně objekt zač. Říkají, že je to určitě UFO — samozřejmě správně, vzhledem k tomu, že UFO znamená Unidentified Flying Object, v překladu neidentifikovaný létající objekt.

Optický klam, nebo mimozemšťané?

„Zůstává na místě, na obrazovce. Přibliž to víc. Stojí to na místě, vidíš?“ zazní ve videu. Ke konci nahrávky vojáci žertují, že by do objektu měli svou kvadrokoptérou narazit. Poté video končí.

Uživatelé diskuzního fóra Reddit rychle přišli s vysvětlením celé záhady. Podle některých by se mohlo jednat o optický klam, známý jako fata morgana neboli vyšší přelud, který ohýbá světlo a vytváří zdání, že se objekty vznášejí.

Co video zaznamenalo, však nedokázal vysvětlit ani mluvčí společnosti DJI, která dron vyrobila. Zástupce čínské firmy nicméně připustil, že k zobrazení anomálie mohla přispět chyba senzorů. Zda se jednalo o létající kosmickou loď, nebo pouhý přelud, tak nadále zůstává záhadou.

Zdroj náhledové fotografie: Albert Antony / Unsplash, zdroj: Daily Mail

Total
0
Shares