Apple AirPods

Číňanům zatrhnout tipec! Apple prý chystá superlevná sluchátka AirPods Lite

  • Milujete Apple, ale máte hluboko do kapsy?
  • Na cestě jsou údajně sluchátka AirPods Lite

Produkty společnosti Apple jsou odjakživa drahé. Firma si za ně nechává pořádně zaplatit a mnohdy jde o částky, které jsou mimo realitu. Netýká se to jen chytrých telefonů nebo počítačů Mac, jejichž ceny jdou do desetitisíců, ale také chytrých sluchátek AirPods – oproti konkurenci jsou pořádně drahé, či chcete-li předražené.


Nepřehlédněte: Jak zabránit výbuchu mobilního telefonu? Těchto 5 doporučení vám může zachránit život


Apple připravuje levná sluchátka AirPods

Podle známého analytika Jeffa Pu zvažuje Apple v letošním roce uvedení cenově dostupnějších AirPods Lite. Ta budou mít za úkol konkurovat záplavě levných bezdrátových sluchátek ostatních výrobců, zejména těch čínských.

Nejnovější sluchátka, která má Apple v nabídce, jsou AirPods Pro 2. generace s mezigeneračně vylepšeným nabíjením, 2× lepším potlačením okolního hluku a modernějším zvukovým čipem. To vše zní lákavě, až na cenu. V Česku jsou k dostání za nějakých 7 300 korun. To je strašně moc!

Bez technologických vymožeností

Pu si zatím není jistý názvem nových levných sluchátek, ale na internetu se čile diskutuje označení AirPods Lite. A cena? Americká společnost má mile překvapit.

Spekuluje se, že nová sluchátka nabídne ještě levněji než současné AirPods 2. generace, které lze sehnat za 3 990 korun. U nich ovšem časem očekáváme zlevnění, tudíž by varianta Lite mohla začínat už někde kolem tří tisíc.

Protože AirPods Lite budou konkurovat levnějším audio zařízením na trhu, nelze od nich očekávat různé technologické vymoženosti, jako třeba potlačení okolního hluku ANC nebo další pokročilé funkce. Půjde o základ za dobrou cenu s jablíčkem ve znaku.

Zdroj náhledové fotografie: Thai Nguyen / Unsplash, zdroj: 9to5mac

Total
0
Shares