Samsung

Chytrý telefon zastavil kulku a zachránil život ukrajinskému vojákovi. Stáli při něm všichni svatí

  • Kdyby ho neměl u sebe, nejspíše by přišel o život
  • Telefon v kapse zachránil život Ukrajinci bojujícímu za vlast

Chytrý telefon může figurovat v roli zachránce a nemusí se nutně jednat jen o pouhé přivolání první pomoci. Nedávno se o tom přesvědčil jeden ukrajinský voják, kterému v přestřelce zachránil život smartphone od Samsungu. O případu informoval účet L-Team na Twitteru.


Nepřehlédněte: Ruský vojenský dron připomíná práci amatérských modelářů. Natáčí zrcadlovkou po babičce a ovládá se obyčejným gamepadem


Telefon zastavil kulku

Válka na Ukrajině je v plném proudu a mnoho vojáků má mobilní telefon stále při sobě, aby mohli být v kontaktu se svými blízkými. O obrovském štěstí teď může hovořit jeden z obránců na východní frontě.

Během bojů ho zasáhla odražená kulka z útočné pušky a šokovaný voják si v tu chvíli možná ani neuvědomoval, jaké měl štěstí. Projektil totiž zastavil mobil, který měl v kapse. Za normálních okolností by mu jistě způsobil vážná zranění a možná dokonce i smrt. Díky smartphonu z přestřelky ale vyvázl bez škrábnutí.

Pošle Samsung nový Galaxy S20 Ultra?

Na Twitteru se okamžitě strhla diskuze, jaký telefon mu vlastně zachránil život. Ukrajinský voják to totiž ve videu neřekl. Mnoho lidí v chatu se přiklání k tomu, že se jednalo o smartphone značky Samsung. Pokud tomu tak skutečně je, má jihokorejský výrobce o jednoho doživotního zákazníka navíc.

Ukrajinec sice přišel o telefon, ale zůstalo mu to nejcennější – život, a tak může nadále bránit vlast. A kdo ví, třeba se Samsung o jeho příběhu dozví a pošle mu nový přístroj; bylo by to krásné gesto.

Občas to vyjde

Nejedná se o první případ, kdy telefon figuruje v roli zachránce. Před několika lety zachránil jednomu mladíkovi z Kalifornie život iPhone, když po něm vystřelili utíkající zloději. Známý je i příběh filipínského policisty, kterého v přestřelce „podržel“ tlačítkový Samsung E1200, který měl zrovna v náprsní kapse u košile.

Zdroj náhledové fotografie: Ashkan Forouzani / Unsplash

Total
0
Shares