AirTag můžete připnout na klíče nebo vložit do peněženky

Chytrý přívěsek Apple AirTag představen, stojí 890 korun

  • Přívěsek pomůže díky aplikaci najít ztracené věci
  • Byl navržen ke sledování věcí, nikoli lidí, tvrdí Apple
  • Cena pro český trh je stanovena na 890 korun

Po měsících spekulací představila společnost Apple svůj vlastní lokalizační přívěsek AirTag. Připnout ho můžete například na klíče nebo vložit do peněženky. Pokud danou věc někdy ztratíte, lze si ji pomocí telefonu prozvonit.


Psali jsme: Apple začne prodávat fialový iPhone 12 a iPhone 12 mini


Lze ho připevnit třeba na klíče

K premiéře lokalizačního přívěsku AirTag mělo dojít už vloni. Vzhledem k pandemii koronaviru si Apple ale představení nakonec rozmyslel a vyčkával na lepší příležitost. Ta nastala právě teď.

Podle očekávání výrobce do hledání ztracených předmětů zapojil telefony iPhone s čipem U1, což jsou iPhony 11 a novější, které zvládají technologii UWB.

Do jablečného mobilu stačí stáhnout aplikaci FindMy a po jejím spuštění už jen musíte na displeji sledovat šipku, která ukazuje směr ke ztracenému předmětu. Ten také můžete nechat „prozvonit“, abyste věděli, kde přesně se zatoulaná věc nachází.

 AirTag se v prodeji objeví na konci dubna

„AirTag byl navržen ke sledování věcí, nikoli lidí,“ uvedla během tiskové konference firma. Komunikace mezi smartphony Applu, které věci hledají, tak je šifrovaná a anonymní. Energii přívěsku dodává uživatelsky vyměnitelná baterie (podobně jako v případě konkurenčního SmartTagu od Samsungu). Samozřejmostí je odolnost dle standardu IP67 a malý reproduktor, díky kterému uslyšíte hlasité pípání, pokud ho prozvoníte.

Malý přívěsek Apple AirTag se bude prodávat od 30. dubna za 29 dolarů za kus nebo čtyři za 99 dolarů, v ČR cena začíná na 890 korunách.

Zdroj náhledové fotografie: Onur Binay / Unsplash

Total
7
Shares