Solární panel

Chystá se revoluce v solárním odvětví? Nové panely nainstalujete prakticky kamkoliv

  • Nové panely Bila Solar jsou vyráběny ze špičkových komponent
  • Jsou výrazně lehčí a tenčí než tradiční solární panely

Společnost Bila Solar vyvinula něco, co její výzkumníci nazývají „kvantovým skokem“ v oblasti zachycování solární energie, upozornil na to server The CoolDown.


Nepřehlédněte: Molekula, která porušuje fyzikální zákony, může lidstvo přivést ke zdroji neomezené energie


Revoluce v solárním odvětví?

Americká společnost Bila Solar prezentovala během konference v Las Vegas inovativní řešení, jak dodat solární energii i do „těžce přístupných míst a lokalit“. Panely nové generace váží jen 17 kilogramů, což je přibližně pouze 30 % hmotnosti tradičních solárních panelů a navíc jsou o 95 % tenčí.

Nové typy najdou využití na střechách komerčních a průmyslových objektů a v budoucnu snad i na střechách a krytých stání vozidel poháněných solární energií. Podle zástupců Bila Solar spočívá největší výhoda nových panelů ve využití leteckých kompozitů a krystalických křemíkových solárních článků – tedy nejmodernějších high-tech materiálů.

solární panel
Zdroj: mrganso / Pixabay

Energii mohou sbírat prakticky všude

„Tento výrobek představuje kvantový skok v solárních inovacích a na dlouhá léta změní definici využívání solární energie,“ uvedl ve zprávě společnosti Bila Solar viceprezident a generální ředitel Mick McDaniel.

Cílem lehkých solárních panelů Bila Solar je poskytnout možnost zachycovat sluneční energii v místech, kde to s běžnými panely není možné. Americká společnost působí v segmentu solární energie od roku 2014 a umisťuje své systémy na nejrůznější povrchy různých tvarů, jako jsou například válcovité budovy či objekty se složitou střešní architekturou.

Podle Asociace solárního energetického průmyslu (Solar Energy Industries Association) je solární energie rychle se rozvíjejícím odvětvím, které v posledních deseti letech roste každoročně o 24 %.

Zdroj náhledové fotografie: LCEC / Pixabay, zdroj: Bila Solar, The CoolDown

Total
0
Shares
7 komentářů
  1. Ha ha ha, to jsou mi novinky! Normální panel má tak 15-20kg, podle velikosti, a je z krystalického křemíku a duralu – který se používá i v letectví. Takže tady máme “inovativní” úplně normální panel který pokud je vůbec tenčí tak za cenu toho že se o něj kroupy ani nezastaví ale proletí skrz.

    1. No, silna motivace vymenit sve 21kg panely za inovativni novinku ktera vazi jen 30% vahy, tedy 17kg. Ted se divam, nejak ty procenta nesedi 😀

  2. když někde uvedu číslo 17 kg a 30% normální hmotnosti, tak je třeba uvést i co je normální hmotnost. Fotovoltaický modul může měřit např. 1.7×1 m a váží cca 18 kg, ale modul 2,1x1m váží 24 kg nebo modul 2,3×1,1m váží 28kg. Uvedená věta, že 17 kg je 30%, ukazuje na hmotnost 56 kg.Takový modul neexistuje. Dokonce ani s konstrukcí. Dále tloušťka menší o 95% ukazuje na jaké číslo? modul je buď široký v místě skla cca 5mm, výsledek je pak 0,25mm? Nebo se to týká i rámu, kde rám je nyní nejčastěji 30mm, takže výsledek i s rámem bude 1,5mm? Obojí mne připadá nesmyslné, zvláště, když článek nepopisuje nic.

  3. Pracuji v odvětví. Toto je blábol. Inovativní jsou tzv flexipanely. Částečně ohebné, bez použití skla, slušná výkonnost (430wp ty standardní) a váha 7,2kg. Neinvazivní instalace (lepí se speciálním lepidlem)…
    To jsou panely, které jsou inovativní v tom směru jaký naznačil autor článku. Jenom jsou drahé, na druhou stranu, naše společnost je instaluje na krytiny kde se normální panely nedají použít bez rizika pro nás nebo zákazníka ( např. Vlnitý eternit).

  4. Vážená redakce. Nenapsali jste, jakou má účinnost. Je to jeden z klíčových parametrů. Bez tohoto údaje článek postrádá smysl.

  5. Tak to je vynikající zpráva. To se budou moci zrušit veškeré dotace do fve.

  6. Není to 17 kg, ale 7, jinsk by to nemohlo být 30%, jsou to tenke ohebne nalepovaci panely, které se již několik let úspěšně instalují. Účinnost je srovnatelná s klasickými panely, jen cena je trochu vyšší. Používají se tam, kde statika nedovolí větší zátěž.

Comments are closed.