iPhone 14 Pro

Chystá se Apple zdražovat? Průměrná cena iPhonu 15 se může zvýšit až o 5000 korun, tvrdí insider

  • Zdraží Apple nový iPhone 15?
  • Respektovaný insider tvrdí, že ano

Apple by mohl v letošním roce zvýšit cenu svých chystaných vlajkových telefonů řady iPhone 15, říká whistleblower, který kontaktoval agenturu Bloomberg. Za nárůstem koncové ceny mají stát zejména vyšší náklady na vývoj a obecně dražší výroba.


Nepřehlédněte: SMS se tváří jako finanční pomoc od státu. Ve skutečnosti jde o podvod, na který se nachytá mnoho českých rodin


Pro iPhone rozbít prasátko?

Blíží se premiéra nových chytrých telefonů s nakousnutým jablkem ve znaku, což znamená jediné – zvyšuje se frekvence „zaručených“ úniků. Jedna z nejnovějších zpráv tvrdí, že Apple meziročně podraží. I letos se zmiňuje navýšení minimálně o 100 dolarů, což by v našich končinách mohlo představovat nárůst ceny o 2500 korun.

S ohledem na současný vývoj ve světě, kdy ostatní výrobci zvedají ceny svých produktů, lze s jistotou očekávat, že průměrná cena chytrých mobilů z řady iPhone 15 se meziročně zvedne. Je samozřejmě otázkou, jakým stylem k tomu Apple přistoupí a zda se spokojí „pouze“ se stodolarovým zdražením, nebo nárůst cen bude citelnější. Pokud dojde na nejhorší scénář, ceny prémiových iPhonů 15 Pro (Max) by mohly vzrůst až o 5000 Kč.

Připomeňme, že Apple během své loňské keynote uvedl, že nebude zvyšovat ceny u řady iPhone 14, ale to nakonec platilo pouze pro Čínu a USA, zatímco evropské ceny iPhonů se výrazně zvýšily.

iPhone 14
Zdroj: FONETECH.CZ

Připlatit si za nový telefon?

O navýšení cen nových iPhonů 15 dříve hovořil Dan Ives, renomovaný analytik z Wall Street, který je známý svými přesnými předpověďmi. „Zatímco Apple hraje šachy, ostatní hrají dámu. Jinými slovy, když jde o podnikání, Apple nežertuje a jde si tvrdě za svým,“ řekl.

Co říkáte na informace o avizovaném zdražení iPhonů? Bude to pro vás představovat důvod, proč zůstat u stávajícího telefonu, nebo si rádi připlatíte za trochu lepší výbavu?

Zdroj náhledové fotografie: Thai Nguyen / Unsplash, zdroj: Bloomberg, GSMAren

Total
0
Shares