iPhone 14 Pro

Apple prý zdraží iPhone 15 o tisíce korun. Mnohým zájemcům v Česku zůstanou oči pro pláč

 • Zdraží nové iPhone 15?
 • Respektovaný insider tvrdí, že ano

Nyní, když za sebou máme konferenci WWDC, se zraky insiderů již naplno věnují novým iPhonům 15. Nejnovější informace se týkají cen, ze kterých nikdo, kromě Applu, žádnou radost mít nebude.


Nepřehlédněte: Vyřešili jsme záhadu nejmohutnější exploze od počátku lidské civilizace, oznámili vědci


Předloni Apple překvapil výhodnými cenami tehdy nových iPhonů 13. Po roce s novou řadou iPhonů 14 přišlo naopak výrazné zdražení. A stejné to bude zřejmě i letos, kdy americká společnost uvede do prodeje nejnovější řadu iPhone 15.

Kdo je Dan Ives?

Je to renomovaný analytik z Wall Street, který je známý svými přesnými předpověďmi. A tento populární insider nyní předpokládá, že Apple ceny navýší i letos.

Již dříve předpověděl mezinárodní zvýšení cen řady iPhone 14. A jak možná víte, jednotlivé smartphony se na globálních trzích dočkaly zdražení od 80 do 172 dolarů. V rozhovoru pro televizi CNBC slavný analytik uvedl, že Apple stejnou strategii uplatní i u nástupnické řady iPhone 15.

Přestože nezmínil konkrétní částky, myslí si, že u modelů iPhone 15 Pro (Max) dojde k výraznějšímu navýšení cen než u běžných – základních – telefonů. Pokud dojde na nejhorší scénář, ceny prémiových iPhonů 15 Pro (Max) vzrostou až o 200 dolarů, což je v přepočtu asi 4 400 Kč.

iPhone 14 Dynamic Island
Zdroj: FONETECH.CZ

Pro iPhone rozbít prasátko?

Připomeňme, že iPhone 14 Pro začínal na 33 490 Kč a iPhone 14 Pro Max na 36 990 Kč. Letos by tak ceny mohly vyšponovat na 37 890 Kč, respektive 41 390 Kč. Ives říká: „ Zatímco Apple hraje šachy, ostatní hrají dámu.“ Jinými slovy, když jde o podnikání, Apple nežertuje a jde si tvrdě za svým.

Jak to nakonec bude, se dozvíme na podzim (nejspíše v září), kdy Apple novou řadu iPhone 15 oficiálně představí.

Zdroj náhledové fotografie: Thai Nguyen / Unsplash, zdroj: Gizchina

Total
0
Shares
3 komentářů
 1. Zákazníkům, kteří si model 14/15 Pro Max kupují, je úplně jedno, kolik stojí. Pro nás prostě jiná volba nepřichází do úvahy, jasně víme, proč ten telefon chceme a proč si ho pořizujeme. A je jedno, jestli za 40, 50 nebo 60 tisíc. To stejné platí pro iPad nebo MacBook … Primárně proto, že to je spolehlivé a funkční zařízení, sekundárně proto, že položit v naší společenské bublině na stůl něco s Androidem se rovná společenské a profesní sebevraždě … To samé s auty. Také nikdo soudný nedorazí v Dacii nebo ve francouzské autě … u italských bychom našli jednu výjimku 🙂

  1. Jardo, ty budeš duševně plochý člověk.
   Je naštěstí dost lidí kteří posuzují jiné podle toho co umí a čeho dosáhli, než podle toho jaký telefon položí na stůl.
   To jenom ve společnosti duševních mrzáků se tak rozlišujete. Blb.ců v kšiltovkách a teplácích, kteří si na úvěr vezmou iPhone aby se zařadili mezi sobě rovné je víc. I ty mezi ně patříš.

Comments are closed.