Google Chrome

Chrome obsahuje nebezpečnou chybu, přiznal Google. Hackeři mohou propašovat do PC virus

  • Používáte prohlížeč Chrome?
  • Rychle ho aktualizujte
  • Obsahuje kritickou chybu

Každý, kdo používá internetový prohlížeč Chrome, by se měl mít na pozoru. Obsahuje totiž kritickou chybu, kterou mohou relativně snadno zneužít kyberzločinci k napadení cizího počítače. Prostřednictvím těchto zadních vrátek se pak dostanou k citlivým informacím uloženým na disku. Oprava je naštěstí již k dispozici.


Nepřehlédněte: Video z Olympiády nedá lidem spát: Je to cestovatel v čase? Podívejte se na tento detailní záběr


Používáte Chrome?

Před nově objevenou trhlinou varoval samotný vývojář prohlížeče Google. Ten zároveň upozornil i na to, že záplata, která problém opravuje, je již k dispozici.

Závažnost nově objevené chyby spočívá v tom, že jí byl přidělen obávaný rating nultého dne, což znamená, že hackeři o ní již vědí a aktivně ji využívají. Proto Google tak rychle přispěchal s vydáním aktualizace. „Společnost Google si je vědoma, že existuje exploit CVE-2023-7024,“ uvádí se v prohlášení.

Bezpečnostní chyby si jako první všimli Clément Lecigne a Vlad Stolyarov ze skupiny pro analýzu hrozeb společnosti Google.

Úplné podrobnosti o tom, jak ji mohou hackeři zneužít, jsou v současné době drženy pod pokličkou, dokud většina uživatelů neaktualizuje své prohlížeče.

Google Chrome
Zdroj: deepanker70 / Pixabay

Aktualizaci neodkládejte

Chcete-li se ujistit, že vám nehrozí žádné nebezpečí, měli byste okamžitě přejít do nastavení vašeho prohlížeče a zkontrolovat, zda používáte verzi 120.0.6099.129, pokud vlastníte počítač Mac, a 120.0.6099.130 v případě, že pracujete se systémem Windows.

Není bez zajímavosti, že Chrome je nejméně bezpečných webovým prohlížečem novodobé historie. Od svého oficiálního vydání v roce 2008 ho již sužovalo více než 3 000 zranitelností. Firefox, Safari a Opera jsou sice starší, ale paradoxně mnohem bezpečnější.

Zdroj náhledové fotografie: Firmbee.com / Unsplash, zdroj: Mirror

Total
0
Shares