Google Chrome

Chrome obsahuje kritickou chybu. V ohrožení jsou i Češi

  • Prohlížeč Chrome má kritickou chybu
  • Hackeři mohou získat snadno citlivé informace

Uživatelé internetového prohlížeče Chrome by měli zbystřit. Byla v něm totiž objevena kritická bezpečnostní chyba, kterou již zneužili hackeři. Záplatu je už naštěstí možné stahovat.


Psali jsme: Prohlížeče Chrome i Firefox jsou rychlejší. Legendární Flash hází přes palubu


Zranitelný Chrome

Před nově objevenou trhlinou v Chromu varovala společnost Kaspersky Lab. „Zaznamenali jsme zneužití chyby v zabezpečení internetového prohlížeče Google Chrome, jež může vést k poškození dat na napadeném zařízení a spuštění škodlivého kódu. O zranitelnosti se Google dozvěděl od anonymního bezpečnostního experta 9. března a již 12. března vydal aktualizaci prohlížeče, který tento problém řeší. Protože však může trvat několik dní, než se uživatelům tyto aktualizace automaticky zobrazí, důrazně doporučujeme provést aktualizaci Google Chrome ručně na novou verzi 89.0.4389.90.“

Opravu je již možné stahovat

Otevřete prohlížeč Chrome, klikněte na nabídku a vyberte Nastavení => O prohlížeči Chrome. Pokud je vaše verze prohlížeče 89.0.4389.90 nebo novější, již používáte opravenou verzi. Pokud je vaše verze starší, browser vám nabídne aktualizaci.

Zdroj náhledové fotografie: Firmbee.com, Unsplash

Prohlížeč Chrome
Prohlížeč Chrome | foto: vlastní

Zdroj náhledové fotografie: Firmbee.com, Unsplash

Total
0
Shares