Prodeje Pixelů raketově rostou

Chcete zpátky staré ikony Google? Víme, jak na to!

  • Google nedávno sjednotil design svých vlastních ikon
  • Nový minimalistický vzhled však vzbuzuje rozporuplné reakce
  • Na webu se objevil jednoduchý návod, jak se vrátit k předchozí verzi

V posledních několika měsících jsme byli svědky nejrůznějších změn v rámci Google služeb; ať už šlo o integraci videokonferencí v rámci aplikace Google Meet i samotného Gmailu, redesign Kalendáře a úkolů, kompletně překopané appky Fotky apod. Celý tento kolotoč americký moloch završil minulý měsíc, kdy nám nabídl zbrusu nový vzhled vlastních ikon. Navzdory tomu, že jsou minimalistické a pestrobarevné, vzbuzují mezi uživateli spoustu vášní. Proč? Odpověď je nasnadě. Tento design jim prostě nesedl.

Tohle se nepovedlo!

Záměr Googlu sjednotit svůj vlastní balíček ikon je sice jasný jako facka, ale výsledek je přinejmenším dost fádní. Na první dojem totiž působí, jako by je někdo šil doslova horkou jehlou. Co na tom, že jsou v provedení, které převzalo barvy z loga americké společnosti. Ve výsledku jde bez přehánění o menší vizuální cirkus.

Návrat k původním ikonám, Nova Launcher | foto: 9TO5Google

Cesta zpátky? Ano, je!

Pokud se vám stýská po starých zlatých časech a chcete své původní ikony zpět, víme jak na to! Musíte udělat jediné: stáhnout si appku Nova Launcher z Obchodu Play. Samozřejmě, že je k dispozici i placená verze, ale vám postačí ta v odkazu, která je zdarma. Pokud si je nechcete změnit všechy (tento launcher podporuje tisíce balíčků nejrůznějších sad), ale jen tu od Googlu, je to pak už velmi jednoduché.

Přidržíte ikonu, kterou chcete editovat, zvolíte “Upravit” a nahradíte ji. Na webu, který s tímto zlepšovákem přišel máte samozřejmě k dispozici ikony ve vysokém rozlišení. Ty si stáhněte a pak jimi ty původní jednu po druhé nahradíte.

Kdybyste měli jakýkoliv problém, napište nám do komentářů. Poradíme!

Zdroj náhledové fotografie: Vanja Matijevic / Unsplash

Total
0
Shares
1 komentář

Comments are closed.