telefon

Chcete si koupit výborný levný telefon? Poradíme, jaké jsou ty nejvýhodnější

  • Skvělé telefony nemusí stát majlant, a přesto mohou mít parádní výbavu
  • Přinášíme žebříček nejvýhodnějších smartphonů na trhu

Vybrat dnes ten pravý mobil může být docela náročný úkol. Každý má trochu jiné požadavky a rozhodně se nedá říct, že čím dražší telefon, tím je lepší. Ty nejdražší smartphony mají naopak nevýhodný poměr ceny a výkonu a nepředstavují zrovna promyšlenou investici. Už několik let i v Česku platí, že zajímavý mobil se super výbavou nemusí být nutně ten nejdražší.


Nepřehlédněte: Exkluzivně v Česku. Změřili jsme výkon nového Samsungu Galaxy S22


Nejlepší telefony v poměru ceny a výkonu

Mezi majiteli chytrých telefonů je benchmarkovací aplikace AnTuTu natolik oblíbená, že si její autoři jednou za čas dovolí sestavit žebříček, jaké smartphony mají nejlepší poměr ceny a výkonu. Článek reflektuje situaci na čínském trhu, ale některé telefony lze oficiálně pořídit i v Česku, takže není úplně od věci. Tak vzhůru na to, ať někde v obchodě nenaletíte.

Kategorie 0 až 1 999 jüanů (0 až 6 700 korun):

Na vrcholu prvního žebříčku se umístil telefon Realme Q3s, který má displej s proměnlivou obnovovací frekvencí 144 Hz a procesor Snapdragon 778. Na druhé příčce najdeme levnější Xiaomi Redmi Note 10 Pro (prodává se i v Česku) a na třetí se probilo Xiaomi Redmi K40 Enhanced Edition.

Žebříček nejvýhodnějších smartphonů
Žebříček nejvýhodnějších smartphonů. Zdroj: AnTuTu

Kategorie 2000 až 2 999 jüanů (6 800 až 10 000 korun):

I ve druhé kategorii skončila první značka Realme. Tento výrobce je znám pro agresivní cenovou politiku, kterou důrazně uplatňuje i na českém trhu. První trojice je následující: vítězí Realme GT (je i v ČR) s prémiovým procesorem Snapdragon 888 a 8 GB operační paměti, druhý je Realme GT Neo2T a na třetím místě najdeme nepříliš známý model Lenovo Legion Phone 2 Pro.

Žebříček nejvýhodnějších smartphonů
Žebříček nejvýhodnějších smartphonů. Zdroj: AnTuTu

Kategorie s cenou 3 000 až 3 999 juanů (10 100 až  13 400 korun):

Dostáváme se do segmentu střední třídy, kde už najdeme povedené kousky s více než zajímavou výbavou. Lídrem tu je Xiaomi 12 (bude i v Česku) s procesorem Snapdragon 8 Gen 1, 67W nabíjením baterie a rychlým 120Hz displejem. Ani následující dvojice ale není k zahození, posuďte sami.  iQOO 9 má rychlý a velký displej, 120W nabíjení baterie nebo 50Mpx hlavní fotoaparát. Redmi K40 Pro naopak zaujme Snapdragonem 888 či 20Mpx selfie fotoaparátem.

Žebříček nejvýhodnějších smartphonů
Žebříček nejvýhodnějších smartphonů. Zdroj: AnTuTu

Kategorie s cenou 3 999 až 4 999 juanů (13 500 korun až 16 800 korun):

Tady už začíná povážlivě přituhovat, pohybujeme se těsně pod vrcholem. První místo znovu uzmulo Realme s modelem GT2 Pro, který má Snapdragon 8 Gen 1, dva 50mpx fotoaparáty a míří i do českých obchodů. Následují ho těžké váhy Xiaomi 12 Pro a iQOO 9 Pro.

Žebříček nejvýhodnějších smartphonů
Žebříček nejvýhodnějších smartphonů. Zdroj: AnTuTu

Kategorie s cenou nad 5 000 juanů (tedy 16 900 a více korun) :

Pánové a dámy, konečná! Vstupujeme do ultra prémiového segmentu chytrých telefonů, které patří mezi nejdražší na trhu a pořádně provětrají vaši peněženku. Nejlepší poměr ceny a výkonu tu má Vivo X70 Pro+, ale špatně si nevede ani Honor Magic3 Pro a Xiaomi 11 Ultra, který se prodává i v Česku.

Žebříček nejvýhodnějších smartphonů
Žebříček nejvýhodnějších smartphonů. Zdroj: AnTuTu

Zdroj náhledové fotografie: N Tho Duc / Unsplash

Zdroj fotožebříčků: se souhlasem AnTuTu

Total
5
Shares
2 komentářů
  1. Nejlepší telefon v poměru cena užitná hodnota je Reálné C11 s 3GB/32GB, za 1990,- Kč mám ho druhý rok jsem nadmíru spokojen, dělá opravdu krásné fotky, má dlouhou výdrž baterie, nic se neseka, dobrej tón. Jako telefon pro běžné používání do dvou tisíc nemá k sobě rovného.

  2. mobil za víc jak 5 stovek jsou vyhozené peníze. potřebuji volat a ne do toho čumět celý den.

Comments are closed.