Baterie, telefon

Chcete lepší výdrž? Tyto aplikace vysávají baterie jako upír, hned je ze svého telefonu smažte!

 • Nabíjíte váš chytrý telefon stále častěji a netušíte proč?
 • Ukažme si, které aplikace jsou největšími zločinci na baterii

Švýcarské online úložiště pCloud se znovu podívalo na aplikace, které nejvíce vybíjejí baterie chytrých telefonů. Většinu z nich přitom každý z nás používá dennodenně. Zjistěte, jaké aplikace jsou pravými zabijáky baterek.


Nepřehlédněte: NASA: Zemi těsně minul gigantický asteroid o velikosti 3 500 hamburgerů Big Mac


Tyto aplikace nejvíce vybíjí baterky

Mobilní aplikace jsou součástí našeho každodenního života. Využíváme je ke komunikaci s přáteli, hraní her, sledování filmů či sportu. Určitě jste se ale už někdy setkali s tím, že se váš telefon začal více zahřívat a procenta baterie začala mizet doslova před očima.

Švýcarská firma pCloud, která spravuje online uložiště souborů, se ve svém novém výzkumu zaměřila právě na to, které aplikace telefony vybíjejí nejvíce. A jako mnohokrát předtím i tentokrát experti vsadili na obvyklou metodiku: Zjišťovali, k jakým oprávněním mají aplikace přístup (například určování polohy), kolik energie baterie tyto aplikace vyžadují a jestli podporují tmavý režim.

Výzkumníci sledovali různé funkce u 100 aplikací včetně průměrných požadavků na baterii, které potřebují pro přístup k mediálním souborům, připojení k internetu, úložišti, historii hovorů, poloze, zprávám, kontaktům, mikrofonu, fotoaparátu a kalendáři.

Baterie, telefon
Zdroj: FreePhotosART / Pixabay

V seznamu společnosti pCloud figurují jak „známé firmy“, jako například Facebook, Instagram nebo WhatsApp, tak i úplní nováčkové. Podíváme-li se na největší žrouty baterie, jasně vyhrála sportovní aplikace Fitbit, která baterie ždíme jako o život – používá 14 ze 16 dostupných funkcí telefonu.

Pokud ji používáte, před tréninkem se ujistěte, že váš telefon je plně nabitý. Pokud bychom se zaměřili pouze na sociální sítě, které používáme všichni, tak první místo suverénně obsadil Facebook – je to totální energetický upír a pokud tuto aplikaci odinstalujete, baterii vašeho smartphonu hodně ulevíte.

V seznamu však figurují i další „známé firmy“, jako Instagram nebo WhatsApp. Baterii více než zdrávo ždímají i seznamka Tinder, Snapchat a YouTube.

Kde je chyba?

Pokud vás zajímá, která z aplikací je zodpovědná za rychlejší vybíjení baterie vašeho smartphonu, otevřete nabídku Nastavení a vyhledejte sekci Baterie. Sledování toho, které aplikace spotřebovávají nejvíce baterie, se může hodit, zvláště pokud vašemu telefonu dochází šťáva a vy jste v situaci, kdy zrovna nemáte po ruce nabíječku.

Tyto sociální sítě představují problém:

 1. Facebook
 2. Instagram
 3. Bumble
 4. Snapchat
 5. Tinder
 6. Grindr
 7. Likke
 8. Twitter
 9. Houseparty
 10. TikTok

Deset největších žroutů baterie:

 1. Fitbit
 2. Uber
 3. Skype
 4. Facebook
 5. Airbnb
 6. Instagram
 7. Tinder
 8. Bumble
 9. Snapchat
 10. WhatsApp

Zdroj náhledové fotografie: StockSnap / Pixabay, zdroj: pCloud, Marketresearch

Total
0
Shares