Umělá inteligence, AI, mozek

Chcete GPT-4 vyzkoušet dřív než ostatní? Takto snadno Češi získají zadarmo přístup k verzi od Microsoftu

  • Zažíváme iPhone moment, svět se nám doslova mění před očima
  • Takto můžete revoluční GPT-4 vyzkoušet úplně zdarma

Společnost OpenAI představila pokročilý model umělé inteligence GPT-4, který je spolehlivější, kreativnější a zvládá mnohem složitější zadání. O nové AI, která tvoří základ ChatGPT i chatbota Bing od Microsoftu, se mluví prakticky všude, každý ji chce vyzkoušet. V tomto článku poradíme, jak na to.


Nepřehlédněte: Je to oficiální: Astronomové objevili dvě nové Země. Domnívají se, že mohou hostit život


Jaké novinky GPT-4 přináší?

Nový model GPT-4 je multimodální, takže umí pracovat s více druhy vstupů. Uživatel nově může komunikovat i prostřednictvím obrázků, ale zásadních změn si všimnou i lidé zvyklí s chatbotem interagovat prostřednictvím textu.

„GPT-4 je schopen zpracovat víc než 25 000 slov textu, což umožňuje jeho využití například při tvorbě dlouhého obsahu, při rozsáhlých konverzacích či při vyhledávání a analýze dokumentů,“ uvádí OpenAI. GPT-4 je mnohem přesnější a tolik si nevymýšlí, slibují vývojáři.

Zklamaní? Jen jedno jediné! Nakonec se nepotvrdily odvážné spekulace, že GPT-4 bude umět generovat video na základě požadavků. Snad se dočkáme příště.

Bezplatně a bez čekání: Jak? Takto!

Umělou inteligenci GPT-4 už mohou testovat uživatelé placeného přístupu (stojí 20 dolarů, tedy 520 korun) ke konverzační aplikaci ChatGPT nebo vývojáři, kterým společnost dá přístup přes API (mohou se hlásit do pořadníku).

Server Windows Central však upozorňuje, že existuje způsob, jak se k jazykovému modelu GPT-4 dostat bezplatně, tedy zadarmo, legálně a aniž byste museli čekat v nekonečné frontě zájemců, než na vás přijde řada.

Jak GPT-4 používat?

Není v tom žádná magie. Stačí spustit nejnovější verzi webového prohlížeče Microsoft Edge s integrovaným Bing Chatem a otevřít stránku bing.com/new a kliknout na možnost „Připojit se k čekací listině“.

ChatGPT
Zdroj: FONETECH

Nyní se musíte přihlásit pomocí vaše Microsoft účtu. Pakliže ho nemáte, vytvořte si ho, například tady nebo v dialogovém okně, které právě teď vidíte před sebou.

ChatGPT
Zdroj: FONETECH

Nakonec stačí kliknout na modré tlačítko Chatovat, souhlasit s podmínkami používání a můžete se pustit do používání GPT-4.

ChatGPT
Zdroj: FONETECH

Zdroj náhledové fotografie: DeltaWorks / Pixabay, zdroj: Windows Central

Total
0
Shares