Google Bard

Chatbot Bard je nově v Česku! Je odpovědí Googlu na umělou inteligenci ChatGPT

  • Bard dorazil do České republiky
  • Je to konkurent ChatGPT od společnosti OpenAI 

Experimentální služba Google Bard, která umožňuje spolupracovat s generativní umělou inteligencí, právě vstoupila do Česka! Ode dneška s AI můžete komunikovat ve více než 40 jazycích, a to včetně češtiny a slovenštiny. Bard také přichází s novými funkcemi, například umožňuje pustit si odpovědi formou mluveného slova, informovali zástupci společnosti Google.


Nepřehlédněte: Vědci našli planetu, která by neměla existovat. Je nejzářivějším světem, jaký byl kdy objeven


Bard od Googlu

ChatGPT od společnosti OpenAI je fenoménem dnešní doby. Vlastní chatovací roboty ale chystají i další internetové společnosti, například Google, který v únoru odhalil novinku zvanou Bard. Ta byla zpočátku dostupná pouze ve vybraných státech, Česko mezi nimi bohužel nebylo.

V uplynulých hodinách se vše naštěstí změnilo, když se umělá inteligence naučila mluvit naší mateřštinou i slovensky, upozornila společnost Google.

Bard vychází z jazykového modelu LaMDA, který Google navrhl pro generování chatbotů. Kalifornská společnost jej představila v roce 2021. Cílem Barda je změnit způsob, jakým lidé pracují, stojí na oficiální webové stránce projektu.

Google Chrome
Zdroj: Firmbee.com / Unsplash

Odpověď si můžete poslechnout

Rozhraní tvoří webová stránka oddělená od vyhledávače Google s prostorem, kam uživatel může zadat otázku. Odpověď si můžete přečíst a nebo – pokud je třeba – si ji poslechnout. To se hodí, když potřebujete slyšet například správnou výslovnost nějakého slova nebo si chcete pustit báseň či scénář.

Stačí zadat dotaz, kliknout na ikonu zvuku a poslechnout si Bardovu odpověď. Tato možnost je dostupná pro více než 40 jazyků, včetně češtiny. Zvolit můžete i styl a tón Bardových odpovědí. Vybrat si můžete z pěti variant: Jednoduché, dlouhé, krátké, profesionální nebo neformální odpovědi.

Umělou inteligenci Bard si můžete vyzkoušet na stránce bard.google.com.

Zdroj náhledové fotografie: Mojahid Mottakin / Unsplash, zdroj: Google 

Total
0
Shares