Česká pošta podvod

Česká pošta je magnetem pro podvodníky! Dejte si pozor

  • Česká pošta se opakovaně stává obětí podvodů
  • Cíl je jasný: pod její záštitou okrádat lidi
  • Před pár dny se objevil další případ

Už v průběhu pandemie nemoci Covid-19 se zčistajasna vyrojil nespočet nejrůznějších existencí, které se snažili z lidí vylákat nemalé peníze. Bohužel, postupně se tyto útoky staly čím dál sofistikovanější. V obchodech Google Play a App Store vzrostl počet obětí vyděračského ransomware, privátní i obchodní korespondenci zaplavila vlna phishingu, objevily se krádeže kreditek apod.

Podvodníků přibývá

A tyto ataky se nevyhýbají ani poštovním službám. Taková Česká pošta dokonce slouží jako magnet. V průběhu posledních let se pod její rouškou schovával nejeden vyčůránek, viz poslední případ, o kterém informuje zpravodajský server CNN Prima News. A téměř jako vždy šlo zpočátku o triviálně jednoduchou záležitost.

Poškozený muž chtěl před téměř dvěma týdny prodat stativ přes inzerát. Obratem jej kontaktovala žena přes chatovací aplikaci WhatsApp s tím, že je v pokročilém těhotenství a že si pro předmět pošle kurýra od České pošty.


Nepřehlédněte: Češi, pozor na podvodné stránky internetového bankovnictví!


Podvodné emaily
Podvodné e-maily, útoky apod. Mějte se na pozoru | foto: FONETECH.CZ

Česká pošta znovu v centru dění

Poslala mu také odkaz na stránky, kde byl požadavek vyplnit úplně všechny údaje o platební kartě. Na stránkách nechybělo ani logo České pošty. Muž serveru sdělil, že všechno vypadalo na první pohled korektně a reálně. Že jde o podvod se dovtípil, když byl požádán o číslo kreditní karty a CVV kódu. Bryskně podal na ženu poslal trestní oznámení.

Česká pošta se od této a jiných podobných případů distancuje a nabádá, aby lidé byli velmi ostražití. Útočníci se velmi rádi schovávají za osvědčenou značku nebo společnost. A nezapomeňte! Ať jsou zabezpečení, jakkoliv pokročilá, tím rozdílovým prvkem v těchto situacích jste jen a pouze vy. Raději se desetkrát ujistěte, než se nedejbože spálíte. Raději žádný obchod než přijít o celoživotní úspory.

Total
0
Shares