Samsung Galaxy S23 Ultra

Češi, žhavte telefony! Samsung Galaxy S23 dostává One UI 6 s Androidem 14

  • Samsung vydal první aktualizace s novým systémem Android 14
  • Update s nadstavbou One UI 6 dostává jako první řada Galaxy S23

Nová aktualizace populární vizuální nadstavby One UI 6 založená na operačním systému Android 14 konečně přichází na telefony Samsung. Korejský výrobce oficiálně oznámil začátek aktualizace, první si novinky spojené s updatem mohou vyzkoušet majitelé telefonu řady Samsung Galaxy S23.


Nepřehlédněte: Konec zneužití osobních dat? Google vás nově upozorní, když na internet uniknou vaše citlivé informace


One UI 6.0 s Androidem 14

Co se týče vylepšení, jednou z nejvýraznějších změn je nový design, který zahrnuje zcela nový výchozí font, přepracované ikonky některých aplikací a širší možnost přizpůsobit si hodiny na zamykací obrazovce.

Nové podoby se dočkal také oblíbený boční panel, který umožňuje rychlý přístup k základním funkcím. Také horní stahovací lišta má upravené rozvržení aplikací: Wi-Fi a Bluetooth nyní zabírají hlavní prostor v horní části, následované známými rychlými přepínači. Ovládání jasu bylo přesunuto do spodní části, kde je hned na očích.

Samsung Galaxy S23 OneUI 6
Zdroj: FONETECH.CZ

One UI 6 přináší také několik úplně nových aplikací, například Studio Video Player, přehrávač s funkcí editace videí až ve Full HD rozlišení. Samsung nejspíš s touto aplikací chce nabídnout fanouškům možnost profesionálně stříhat videa jen za pomocí nativních aplikací.

Mezi další novinky patří přepracovaný widget s počasím, inteligentnější režim Letadlo, který udržuje aktivní Wi-Fi a Bluetooth, a přemístění nabídky nastavení baterie vedle nastavení displeje.

Jaké telefony Samsung aktualizaci dostanou?

V první vlně aktualizací jsou pouze modely řady S23, tedy Galaxy S23, S23+ a S23 Ultra. Krátce na to by měla následovat nejnovější řada skládacích telefonů Z Fold 5 a Z Flip 5, poté i starší generace Galaxy S22 nebo S21. Samsung však počítá s aktualizací i s Galaxy A nebo modelem Xcover 6 Pro.

Zdroj náhledové fotografie: Samsung, zdroj: vlastní, Android Authority

Total
0
Shares