Xiaomi 13

Češi, žhavte pomalu mobily. Tohle levné Xiaomi brzy dostane aktualizaci, která vše změní

  • Majitelé levného Xiaomi dostanou vánoční dárek
  • Ještě do konce roku se dočkají Androidu 13

V Česku se Xiaomi 12 Lite prodával jako pověstné housky na krámě. Nijak nepřeháníme. Do obchodů smartphone vtrhl s perfektním poměrem ceny a výkonu, na což zákazníci slyšeli. Ideální velikost, dobře odladěný systém či hlavní fotoaparát s rozlišením 108 Mpx – to vše za zajímavou cenu. To byly atributy, které, když už nic jiného, přinejmenším zaujaly.


Nepřehlédněte: Tipy na Vánoce 2022: Nejlepší chytré telefony pod stromeček bez ohledu na cenu


Dostane Xiaomi 12 Lite nový Android 13?

Majitelé tohoto smartphonu mají v poslední době hned několik zásadních otázek a my jim je pomůžeme zodpovědět. Xiaomi 12 Lite se dostal do prodeje s operačním systémem Android 12 společně s prostředím MIUI 13. Mezitím dostal několik aktualizací, ale uživatele pálí, kdy dorazí nový Android 13.

Naštěstí pro ně máme dobré zprávy: aktualizace je v podstatě už hotová a čeká na vydání; distribuce softwaru má být zahájena nejpozději do konce roku. Další záhadou je, zda se Xiaomi 12 Lite dočká někdy i nejnovější nadstavby MIUI 14. I v tomto případě máme dobré zprávy: dočká, ale až příští rok, nejspíše během prvního/druhého kvartálu 2023.

Chytrý telefon Xiaomi
Zdroj: Đức Trịnh / Unsplash

Jakou má výbavu?

Xiaomi 12 Lite se drží zaběhlého trendu a v designu vlajkových modelů nabízí zajímavé řešení pro středně náročné uživatele. Telefon láká na menší, tenké a lehké tělo. Posuďte sami: tloušťka činí jen 7,29 milimetrů a hmotnost se zastavila na 173 gramech.

Do dnešní optikou spíše menšího těla se vměstnal 6,55palcový displej s rychlou obnovovací frekvencí 120 Hz a integrovanou čtečkou otisků prstů. Na čelní straně je v průstřelu 32megapixelový selfie fotoaparát.

O výkon se stará procesor Snapdragon 778G a pojí se až s 8GB RAM a 256GB úložištěm. Na zadní straně je hlavní fotoaparát s rozlišením 108 Mpx. Sekundární ultraširokoúhlý objektiv má běžných 8 Mpx a výčet zakončuje 2Mpx makro kamerka. Tenké tělo nabízí baterii s kapacitou 4 300 mAh, což není mnoho. Na druhou stranu výrobce do výbavy zařadil rychlé 67W nabíjení, takže doplnění energie je otázkou jen několika minut.

Zdroj náhledové fotografie: Đức Trịnh / Unsplash, zdroj: xiaomiui

Total
0
Shares
2 komentářů
  1. A jaká výhra je ten Android 13 ? Podle mých zkušeností je to čím dál horší. A nikde nejsou návody jak to používat aby se novinky obešly a dalo se to vůbec používat. Prý se v tom nedá volit jaký program otevře odkaz. Jak to teda používat ?

  2. “Na druhou stranu výrobce do výbavy zařadil rychlé 67W nabíjení”

    Je to PD, nebo QCh?

Comments are closed.