Google Česko 2021

Češi vs. Google v roce 2021. Vyhledávali Antigen, karanténu nebo nahotinky

  • Letošek pomalu spěje k závěru
  • Zajímá vás, co Češi nejvíce “googlili”?
  • Google zveřejnil data za rok 2021

Zatímco loňský žebříček nejvyhledávanějších výrazů na české mutaci vyhledávače Google jednoznačně ovládl koronavirus (Covid-19) a témata s ním spojená, ve následujícím roce pandemie jeho frekventovanost nepoměrně opadla.


Nepřehlédněte: 


TOP 10 výrazů – český Google 2021

Na předních příčkách letošních trendů se tak spíše objevovaly dotazy na registraci k očkování, respirátory třídy FFP2 nebo antigenní testy. Vítězem se ale stalo jarní celorepublikové sčítání lidu následované mistrovstvím Evropy ve fotbale. Výrazný nárůst vyhledávání zaznamenala také kryptoměna bitcoin nebo tornádo, které v létě zpustošilo Hodonínsko.

Tornádo, nahotinky, smutná loučení

Jak můžete vidět sami, Google udělal výcuc v rámci několika kategorií. Vypíchl deset nejhledanějších slov a spojení začínajících “Jak”, dále vybral stejný počet dotazů pro české osobnosti, události, trendy roku, pořady a smutná loučení s významnými lidmi domácí české scény. Z toho důvodu zde figurují jména jako Libuše Šafránková, Petr Kellner nebo Miro Žbirka apod.

A vůbec poprvé jsme se dočkali i doprovodného hudebního ztvárnění díky klipu známého českého písničkáře Jana Pokáče, který si připravil trefný videoklip, na který můžete mrknou níže.

Total
0
Shares