Facebook

Češi, už jste si všimli? Facebook spustil nové funkce pro skvělý obsah bez hloupých příspěvků

  • Facebook neusíná na vavřínech a vylepšuje
  • Uživatelům teď nabízí více možností, jak třídit obsah

Společnost Meta představuje další způsob, jak lidem poskytnout více kontroly nad obsahem na Facebooku. „Zobrazit více“ a „Zobrazit méně” jsou nové funkce, které mají uživatelům pomoci s přizpůsobováním obsahu, který se jim zobrazuje v hlavním kanálu příspěvků, tedy takzvaném feedu.


Nepřehlédněte: Neuvěřitelné video zachycuje dvě včely, jak společně otevírají láhev s limonádou


Vymazlenější Facebook

Facebook kromě aktualizací od přátel, skupin a stránek, doporučuje příspěvky od tvůrců a komunit, o kterých uživatelé nemusí vědět, a pomáhá jim tak objevovat nový obsah. „Vše, co uživatelé uvidí ve svém feedu, je díky strojovému učení jedinečně přizpůsobeno jejich zájmům,“ tvrdí Meta ve svém tiskovém prohlášení.

Výběrem možnosti „Zobrazit více“ se dočasně zvýší hodnocení daného příspěvku a dalšího podobného obsahu. Kliknutím na „Zobrazit méně“ se hodnocení příspěvků naopak sníží. Cílem novinky je získat od uživatelů okamžitou zpětnou vazbu a učinit systémy umělé inteligence chytřejší a pohotovější.

Facebook podvod
Zdroj náhledové fotografie: geralt / Pixabay

Více kontroly nad obsahem

Uživatelé si mohou vybrat, zda chtějí vidět více nebo méně příspěvků od lidí, skupin a stránek, které sledují, nebo které jim Facebook navrhne. Tato možnost by měla být dostupná po kliknutí na nabídku se třemi tečkami v pravém horním rohu. Společnost Meta začíná funkci testovat také v Reels.

„Funkce, jako jsou tyto, vám pomohou objevit více obsahu, který je pro vás cenný, takže uvidíte více toho, co chcete, a méně toho, co nechcete. Jako u každé změny, kterou provádíme, využijeme přímou zpětnou vazbu ke zdokonalení našeho přístupu,“ uzavřela Meta na svém blogu.

Zdroj náhledové fotografie: FONETECH.CZ, zdroj: Meta

Total
0
Shares